Beren Saat: Sevgili hissettiğimiz için kopamadık

Oyuncu Beren Saat, bir dönem krizler yaşadığı evliliği hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Saat, "İkimizin bir fanusu vardı ve bu böyle yıllarca sürdü. Her ayrılığımızdan sonra bir araya geldiğimizde de yeniden evde ve sevgili hissettiğimiz için kopamadık" dedi.

Kaynak: tv100

L’Officiel Türkiye dergisine röportaj veren Beren Saat, zorunlu karantina sürecinde eşi Kenan Doğulu ile müzik çalışmalarını yaptığını söyleyerek, özel hayatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Oyuncu, "Hayat nasıl gidiyor?" sorusuna; "İyi gidiyor. Yani çalışmaya başladığımız için, görece normale dönebildiğimiz için daha iyi hissetmeye başladım. Aylarca evde oturmak, bir yandan pozitif olmaya çalışırken bir yandan da yaşam enerjisini aşağı çeken bir bekleme süreciydi. O yüzden çalışmaya başladıktan sonra çok daha iyiyim" dedi.

36 yaşındaki Saat, pandemi döneminde yaşadığı deneyimleri, "Yani herkes gibi benim de çok fazla kendi kendime kalma fırsatım oldu. Bu yüzden, bir yandan dünyada olan bitene kaygılanırken bir yandan da sakin bir keşif süreciydi" diye anlattı.

Beren Saat, sözlerine; "Bir de şöyle bir şey oldu; Kenan’ın (Doğulu) da bolca boş zamanı olduğu için benim şarkılarım üzerine çalıştık, stüdyoda beraber bolca zaman geçirdik. Zannediyorum ben hayatım boyunca pandemi sürecini bir yandan kayıpları anarak bir yandan da şükürle hatırlayacağım, çünkü ilk şarkılarımın şekillendiği zaman dilimi oldu" şeklinde devam etti.

'Şarkıları videolarıyla yayınlayacağım' 

Güzel oyuncu, elektronik dans müziklerini sevdiğini belirterek, "Kenan, hem aranjmanları yapıp hem de hayallerimin müzikal bir bedene kavuşmasına yardımcı oluyor diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Saat, eşi ile üzerinde çalıştığı projenin yayın tarihi ile ilgili, "Şarkıları videolarıyla birlikte yayınlamak istiyorum. O yüzden tam bir takvim belirlemek mümkün olamıyor bu dönemde. Zannediyorum 2021’e kalacak" dedi.

Videolarda kendisinin de yer alacağını belirten oyuncu, "Bazı anılarımın abstrakt kısa filmleri gibi videolar hayal ediyorum" diye konuştu.

Beren Saat, eski normale dönüldüğünde pandemiden kalan alışkanlıkların devam edip etmeyeceği yönündeki sorulara da "Bazı insanlar pandemi öncesine çok hızlı döndü aslında" dedi.

Saat, "Onların o süreçten birtakım dersler çıkarmadığını düşünüyorum. İnsanların gereken derslerini alıp gezegenimizle uyumlu hareket ettiğini düşünmüyorum. Bütün insanlık iyileşmeye başlayana kadar da pandemi ya da başka bir biçimde yeni bir öğretiyle eğitilmeye devam edeceğiz gibi" diye devam etti.

'Sevgili hissettiğimiz için kopamadık' 

Geçtiğimiz yıl eşi Kenan Doğulu ile ciddi sorunlar yaşayan ünlü oyuncu, evliliği ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Beren Saat, eşiyle ilgili; "Hayatını yalnız yaşıyorken, bir gün biriyle tanışırsın ve evde hissedersin. Tam olarak hangi evde olduğunun da bir önemi kalmaz. Bizim öyle oldu. Çok güldük, çok eğlendik, dans ettik, çok saçmaladık. Etrafta, dışımızda ne olursa olsun, ikimizin bir fanusu vardı ve bu böyle yıllarca sürdü. Her ayrılığımızdan sonra bir araya geldiğimizde de yeniden evde ve sevgili hissettiğimiz için kopamadık" dedi.

'Bihter'le içimdeki kadını keşfettim' 

'Aşk-ı Memnu' dizisinde canlandırdığı 'Bihter' karakteriyle ilgili de konuşan Beren Saat, "Bihter’le şahane bir serüven yaşadım. Onu canlandırdığımda 25 yaşındaydım ve aslında Bihter’le içimdeki kadını keşfettim diyebilirim" dedi.

Saat, sözlerini, "Onu özlüyor muyum dersek, evet, ben onlarla biraz da meşakkatli birer süreçten geçtiğim için hepsiyle çok severek vedalaşıyorum. Ama bir yandan bütün karakterler yeni keşiflerim olduğu için, hepsi bilincimin içinde açık kalmış aplikasyonlar olarak benimle yaşamaya devam ediyorlar. Bihter bir bakıma benimle beraber yani" diye tamamladı.