Seray Sever'e Zeynep Korel'den 50 bin liralık dava

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel'ın ablası Zeynep Korel, Seray Sever'e iftira attığını ileri sürerek 50 bin liralık tazminat davası açtı. Korel'in dava açmasına sebep olan konu ise Seray Sever'in Zeynep Korel hakkında 'lezbiyen' iddiasında bulunması.

Seray Sever'e Zeynep Korel'den 50 bin liralık dava

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel'in ablası Zeynep Korel, Seray Sever'in TV8'de yayınlanan 'Gel Konuşalım' isimli magazin programında kendisi hakkında söylediklerinden dolayı 50 bin liralık tazminat davası açtı.

TV8'deki Gel Konuşalım programında sunuculuk yapan Seray Sever, Bergüzar Korel'in ablası Zeynep Korel için 'lezbiyen' iddiasında bulunmuştu. Sever'in kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ve iftira attığını ifade eden Zeynep Korel, 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Sever’in programda kendisine ‘lezbiyen’ dediğini öne süren Korel, özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiğini ve Türkiye’de kötü biri olarak gösterildiğini belirtti.

Zeynep Korel kimdir?

Zeynep Korel, Tanju Korel ve Hülya Darcan'ın büyük kızı. 1971 doğumlu olan Zeynep Korel sinema dünyasının ünlü isimlerinden, Bergüzar Korelin de ablası.

Evlendikten sonra Amerika'ya taşınan Zeynep Korel bundan önce, Teksas, Londra ve Peruda yaşamıştı. İki yıl yaşadığı Peruda gördüğü renkli, hareketli hayatın izlerini taşıyan çantalar tasarlamaya başladı.

Bunları da Piura by Zeynep Korel adı altında topladı. Korel, kendini henüz tasarımcı olarak görmese de çantaları hem kendi sitesinde hem de satışının yapıldığı anlaşmalı mağazalarda büyük ilgi görüyor.

Özellikle seyahat ettiği ülkelerden el yapımı çantalar alarak başladığı bu hobiyi daha sonrasında profesyonel iş yaşamına da taşımıştı.

Çantalarının tasarımı beğeni toplayan ünlü isim ilk tasarım çantasının Peru'dan almış olduğu düz siyah bir çanta olduğunu ve etrafı tarafından bu tasarımın çok beğenildiğini aktarmıştı.