Beyaz Saray ile Elon Musk arasında kriz! Biden'ın oğlunun dosyalarını yayınlayınca ortalık karıştı

Beyaz Saray, dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu ile ilgili "Twitter dosyalarını" yayınlamasıyla ilgili açıklamada bulundu. Olayı "ilginç bir tesadüf" olarak nitelendiren Beyaz Saray, ünlü milyarderi yükselen nefret suçundan dikkat dağıtmaya çalışmakla suçladı.

Beyaz Saray ile Elon Musk arasında kriz! Biden'ın oğlunun dosyalarını yayınlayınca ortalık karıştı

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın, ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın "Twitter dosyalarını" yayınlamasıyla ilgili Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, Elon Musk'ın Joe Biden'ın oğlu ile ilgili "Twitter dosyalarını" yayınlamasını "ilginç bir tesadüf" olarak nitelendirdi ve milyarderi yükselen nefret suçundan dikkat dağıtmaya çalışmakla suçladı.

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin eski yönetiminin 2020 başkanlık seçimleri öncesinde ABD Başkanı Joe Biden'ın ekibinin talebi üzerine Biden'ın oğlu Hunter Biden'la ilgili çıkan haberleri sansürlediğine yönelik belgeleri ifşa etmişti.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili sorulara cevap verdi.

Jean-Pierre gazetecilere, "Bunu ilginç bir tesadüf olarak görüyoruz ve bu bir dikkat dağıtıcı hamle" dedi.

Musk'ın, Twitter dosyalarını dikkat dağıtmak için "rastgele" yayınladığını iddia etti

Jean-Pierre, "Twitter, platformlarında yükselen öfke, nefret ve anti-Semitizm hacmi ve bunun olmasına nasıl izin verdikleri hakkında çok daha gerçek ve çok ciddi sorularla karşı karşıya" dedi. (TRT Haber)