Binance'den flaş durdurma kararı

Binance hızlı ödeme sistemini askıya aldı. Şirket kesintinin ne kadar süreceğini söylemedi ve durum hakkında hemen açıklama yapmayı reddetti. İşte detaylar...

Binance'den flaş durdurma kararı

Türkiye'de de Faruk Fatih Özer'in sahibi olduğu Todex'in vurgununun ardından tartışılmaya başlanan ve gerekli adımların atılacağı açıklanan kripto para borsası konusunda dünya da sorun yaşıyor.

Şu anda en büyük kripto para borsası firmaları arasında bulunan Binance'ın İngiltere'deki faaliyetlerinin durdurulmasının diğer Avrupa ülkelerine de sıçraması bekleniyor.

Kullanıcıları güvence altına almak için yapılan girişimlerin ne sonuç vereceği ise henüz bilinmiyor. İnternet üzerinden hizmet veren firmaları engelleyebilmek için hükümetlerin kanun çıkarması gerekiyor. Aksi halde kripto para yatırımcıları her durumda yatırımlarına devam edebiliyor.

Kripto para borsası Binance, hızlı ödeme sistemini askıya aldı. Faster Payments olarak bilinen sistemde yaşanan problemle ilgili ise "bakım için askıya alındığı" açıklandı.

İngiltere'de Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından ülkedeki operasyonlarını durdurması istenmiş ve çarşambaya kadar süre verilmişti. Bu kez Binance üzerinden Faster Payments’la işlem yapılamadığı duyuruldu.

Financial Times haberine göre Binance kesintinin ne kadar süreceğini söylemedi ve durum hakkında hemen açıklama yapmayı reddetti. Binance'in web sitesi, müşterilerin banka kartlarını kullanarak hala para taşıyabileceklerini söylese de, Faster Payments'a erişimin olmaması, İngiltere müşterilerinin borsadan doğrudan banka hesaplarına para taşıma işini önemli ölçüde engelledi.

Binance geçen haziran döneminde ülkede regüle bir kurumun satın alındığını açıklamıştı. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yapılan açıklamaya göre kuruluşun önden yazılı izin almadan İngiltere faaliyetlerine devam etmesi yasak olacak. Kuruluşa çarşamba akşamına kadar tüm tanıtım ve finansal amaçlı promosyonları kaldırması için ek süre tanındı.

Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) geçtiğimiz günlerde İngiltere'de kripto para borsası Binance'in ülkedeki operasyonlarını durdurmasını istemişti. Yasaklama kararı sonrası kullanıcılar bir engelle daha karşılaştı. Problem yaşayan kullanıcılar Binance üzerinden Faster Payments’la para çekme ve yatırma işlemi yapılamadığı fark edildi.

BlockCyripto’ya göre, dünyanın en büyük dijital varlık şirketi olan Binance, geçtiğimiz ay tam 1,5 trilyon dolarlık finansal işlem gerçekleştirdi. Binance geçmişte, Japonya ve Almanya da dahil olmak üzere birçok ülkedeki regülatörlerle çeşitli yasal sorunlar yaşamıştı.

BTC/USD Bitcoin Amerikan Doları
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 23108.6
Satış 23110
Değişim -27.4%
Son Değer 23108.8
En yüksek 23255.5
En düşük 22718.9
Haftalık Değişim 0.5311%
Aylık Değişim -3.4643%
Yıllık Değişim -49.6348%
BTC/USD Bitcoin Amerikan Doları
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 23108.6
Satış 23110
Değişim -27.4%
Son Değer 23108.8
En yüksek 23255.5
En düşük 22718.9
Haftalık Değişim 0.5311%
Aylık Değişim -3.4643%
Yıllık Değişim -49.6348%