Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin Celaleddin Harzemşah’ı Emre Kıvılcım kimdir?

Yıldız oyuncu Emre Kıvılcım dizide, Moğolların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden ve dünyayı dize getiren Cengiz Han'a, "Keşke benim oğlum olsaydı" dedirten kahraman komutan Celaleddin Harzemşah'a hayat veriyor. Peki, Emre Kıvılcım kimdir? Emre Kıvılcım yaşı, memleketi…

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Emre Kıvılcım, görkemli bir imparatorluk olan Harzemşah devletinin sultanı Alaeddin Muhammed'in büyük şehzadesi Celaleddin Harzemşah'ı canlandırıyor. Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin Celaleddin Harzemşah’ı Emre Kıvılcım kimdir? Emre Kıvılcım yaşı, memleketi…

EMRE KIVILCIM KİMDİR?

2 Eylül 1990 Malatya doğumlu olan Emre Kıvılcım, on yaşına kadar memleketi olan Malatya’da yaşamış ve ardından yaşamını İstanbul’da sürdürmüştür. Aynı zamanda Kimya Mühendisi olan ünlü oyuncu, İş Güvenliği Uzmanlığı üzerine yüksek lisans yapmış ve oyunculuk ile ilgilenmeye başladıktan sonra mühendis olarak çalışmayı bırakmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde burslu olarak bir süre oyunculuk eğitimi almış ve ilk defa kamera önüne Kanal 7 ekranlarında yayınlanmış olan “Zeytinyağlı Yiyemem Aman” isimli Televizyon filmi ile beraber geçmiştir.

Emre Kıvılcım, dizilerde yer almaya ise “Elif” isimli dizi ile birlikte başlamış ve bu dizide Selim karakterine hayat vermiştir. Dizi yurt dışında büyük ilgi görmüş, özellikle Asya ve Latin Amerika’da reyting rekorları kırmıştır. Uluslararası tanınırlığı bu diziyle başlayan Emre Kıvılcım, Endonezya’da LC Waikiki’nin marka yüzü olmuştur. Bu dizinin ardından ise 2018 yılında FOX TV de yayınlanan “Adı Zehra” dizisinde yer almıştır.

2019 yılında Hakan Haksun’un yönettiği “Kim daha Mutlu” filminde “Kemal” karakterini canlandırmıştır.

2020 yılında Bozdağ Film tarafından yapılan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filminde “Akıncı Sungur” karakterini canlandırmıştır.

2021 yılında Bozdağ Film imzalı, yönetmeliğini Metin Günay'ın yaptığı, tarih ve kurgu türündeki Türk ve Özbek ortaklı televizyon dizisi “Mendirman Celaleddin” dizisinde Celâleddin Harezmşah karakterini canlandırmaktadır.

EMRE KIVILCIM FİLM VE DİZİLERİ

  • Zeytinyağlı Yiyemem Aman (2014)
  • Cinayet-i Aşk – Selim (2017)
  • Kim Daha Mutlu – Kemal (2019)
  • Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı – Sungur (2019)
  • 9 Kere Leyla – Harun Faruk (2020)
  • Elif – Selim Emiroğlu (2014-2017)
  • Adı: Zehra – Genco Yaman (2018)
  • Mendirman Celaleddin - Celaleddin (2021-)