Bu kurt diğer bütün kurtlardan farklı! Hakkındaki gerçeği öğrenince 'vay be' diyeceksiniz

Japonya’da bir mühendisin yaptıkları akıllara durgunluk verdi. Toru Ueda isimli adam kurt olabilmek için 23 bin dolardan fazla para harcadı. Mühendis kurt olarak günlük sıkıntılarından kurtulduğunu ifade etti.

Bu kurt diğer bütün kurtlardan farklı! Hakkındaki gerçeği öğrenince 'vay be' diyeceksiniz

Japonya'nın Tokyo kentinde yaşayan 32 yaşındaki mühendis Toru Ueda’nın yaptıkları hayrete düşürüüyor. Gündüz arayolları müfettişi olarak çalışan adam haftanın yorgunluğunu ise 23 bin dolar (432 bin TL)  değerindeki kurt kıyafetini giyerek atıyor.
 
 Bu kurt diğer bütün kurtlardan farklı! Hakkındaki gerçeği öğrenince 'vay be' diyeceksiniz - Resim : 1
KOSTÜM ONA GÜÇ VERİYOR
 
Toru Ueda'nın hayvanlara olan takıntısı, insan olmanın getirdiği genel sıkıntılardan kaçma isteğinden kaynaklanıyor. Ueda'ya göre kostüm ona günlük hayatta sahip olmadığını düşündüğü bir güç veriyor.

Bu kurt diğer bütün kurtlardan farklı! Hakkındaki gerçeği öğrenince 'vay be' diyeceksiniz - Resim : 2

 
“ARTIK İNSAN OLMADIĞIMI HİSSEDİYORUM”
UK Times'a konuşan 32 yaşındaki adam, "Çocukluğumdan beri hayvanlara olan sevgim ve televizyonda gördüğüm bazı gerçekçi hayvan kostümleri nedeniyle bir gün onlardan biri olmayı hayal ediyordum" dedi ve şöyle devam etti: "Kostümümü giydiğimde artık insan olmadığımı hissediyorum. İş ve diğer şeylerle ilgili her türlü sıkıntıyı unutabiliyorum." 

Bu kurt diğer bütün kurtlardan farklı! Hakkındaki gerçeği öğrenince 'vay be' diyeceksiniz - Resim : 3

Anime ya da film, sinema vb. dünyasından kült karakterleri taklit etmek olan 'cosplay' Japonya'da son derece popüler.... Ancak Ueda hiçbir arkadaşının kostüm giymediğini ve genellikle diğer cosplayerlarla bir araya geldiği toplantılarda tüylü kıyafetini giymediğini söylüyor.