Bu yılki şenliklerde Nasreddin Hoca'yı canlandıracak oyuncu belli oldu

Bu yıl 64'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği 5 Temmuz'da başlayacak. Nasreddin Hoca'yı bu yıl oyuncu Çetin Altay'ın canlandıracağı açıklandı.

Bu yılki şenliklerde Nasreddin Hoca'yı canlandıracak oyuncu belli oldu

Konya'da bu yıl 64'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'nde, temsili Nasreddin Hoca'yı oyuncu Çetin Altay canlandıracak. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, 5 Temmuz'da başlayacak şenliğin programının belli olduğunu belirtti.

Başkan Akkaya, "Şenlik programımıza göre, çocuklar ve büyükler için tiyatrolar ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilecek. Yerli halk dansları gösterileri sergilenecek. Sakiler, Zara ve Semicenk konserlerini hemşerilerimizle ve şehrimize gelen misafirlerimizle buluşturacağız" dedi. Etkinliklerin ilk gününde, vatandaşların tellal tarafından şenliğe çağrılacağını aktaran Akkaya, aynı gün saat 15.30'da Şenlik Kortej Yürüyüşü yapılacağını söyledi.

Bu yılki şenliklerde Nasreddin Hoca'yı canlandıracak oyuncu belli oldu - Resim : 1

"ALTIN EŞEK KARİKATÜR ÖDÜLÜ'NÜ VERECEĞİZ"

Akkaya, Yeniköy Mahallesi'ndeki Özus Çiftliği'nde hocanın göle maya çalmasıyla törenlerin resmen başlayacağını ifade etti.

Altın Eşek Karikatür Ödülü'nü Romanyalı karikatürist Gabriel Rusu kazandı. Öte yandan, şenlikler kapsamında Karikatürcüler Derneği ile ortak düzenlenen 42. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması'na 62 ülkeden 585 karikatür sanatçısının katıldığını belirten Akkaya, "2 bin 190 karikatür eserinin katılımıyla yarışma gerçekleşti. Akşehir Belediyesi Özel Ödülü'nü Romanya'dan Karikatür Sanatçısı Gabriel Rusu kazandı, kendisine 5 Temmuz'da Altın Eşek Karikatür Ödülü'nü takdim edeceğiz" diye konuştu.

Şenlikte konserlerin yanı sıra çocuklar ve yetişkinler için çeşitli tiyatro programları, halk dansları gösterileri yapılacak, Tarihi Ermeni Kilisesi'nde açılacak çeşitli sergiler sanatseverlerin beğenisine sunulacak.