Soyunma kabinindeki kadının fotoğrafını çeken müezzin tutuklandı

Bursa'da bir AVM'de soyunma kabinine giren kadının çıplak fotoğraflarını çeken müezzin tutuklandı. Zanlının telefonundan başka videolar da çıktı...

Google Haberlere Abone ol

Akşam saatlerinde Bursa'daki bir AVM'de bulunan mağazanın soyunma kabininde bir kadın üstü çıplakken birinin fotoğraf ve videosunu çektiğini fark etti. Kadının çığlık atması üzerine şüpheli mağazadan kaçtı. Şüpheliyi AVM'nin güvenlik görevlileri yakaladı.

Kadın daha sonra üstünü giyerek güvenlik görevlilerinin yanına gitti. Güvenlik görevlilerinden polis çağırmalarını şahıstan şikayetçi olduğunu söyledi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi ve cinsel tacize uğrayan kadını Beşevler Şehir İsmail Özbek Polis Merkez Amirliği'ne götürdü.

Kadın polisin merkezinde verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"27.07.2019 günü saat 18:00 sularında AVM'ye tek başıma geldim. Bir süre gezdikten sonra giriş katta bulunan bir mağazaya girdim ve orada gezdim. Kıyafet beğendim. Sonra beğendiğim kıyafetleri denemek için mağazanın içinde bulunan kabinlere gittim. Orada en sondaki bayanlara ait kabine geçtim ve içeri girdim. Perdeli olan bölümü kapattım.

Sonra aldığım kıyafetleri denemeye başladım. Bir ara başımda, üst tarafımda bir telefon gördüm. Çığlık attım. O sırada üzerimde kıyafet yoktu. Ben telefonu görünce bağırdım. Ancak üzerimde kıyafet giyili olmadığından, yandaki kabine bakamadım. Kabinimden çıkamadım. Ancak kabini yarı bir şekilde aralayıp yan kabinin kapısına baktım. O sırada yan kabinden bıyıklı, yuvarlak yüzlü, orta boylu, kumral saçlı erkek şahsı çıkarken gördüm. Şahsa bağırdım. Mağazadakilere de 'Tutun kabinde fotoğrafımı çekiyor' diye bağırdım.

- Şahsın güvenlik görevlilerinin yanında olduğunu gördüm

Ancak ben kabinden çıkamadım sonra hızlı bir şekilde giyindim ve dışarı çıktım. Mağaza çalışanlarına sordum. Onlar da 'şahsı durduramadıklarını, ellerinden kaçtığını' söylediler ve güvenliğe yönlendirdiler. Bende giriş kapısına gittiğimde beni gizli bir şekilde kabinde kayıt altına alan erkek şahsın güvenlik görevlilerinin yanında olduğunu gördüm.

- Bir süre sonra yanımıza resmi polisler geldi

"Şikayetçiyim, polis çağırın" dedim. Bir süre sonra yanımıza resmi polisler geldi. Bizi alarak gerekli işlem için polis merkezine getirdiler. Ben, uygunsuz, gizli bir şekilde telefonla beni elbise denediğim kabinde çeken, kayıt eden, ismini polis merkezinde öğrendiğim Y. Ç. isimli şahıstan şikayetçiyim. Söyleyeceklerim bundan ibarettir."

- Müezzin olduğu ortaya çıktı

Soyunma kabininde kadının çıplak şekilde videosunu çeken şahsın Nilüfer Müftülüğü görevlisi müezzin Y. Ç. olduğu,  daha önce Almanya'da Gundelshem DİTİB Selimiye Camii'nde beş yıl görev yaptığı öğrenildi. Y.Ç.'nin Almanya'da gurbetçi Türklerin çocuklarına yıllarca Kur'an dersi verdiği iddia edildi.

- Telefonundan çok sayıda çıplak kadın videoları çıktı

Y.Ç.'nin telefonundan çok sayıda çıplak kadın videosu çıktığı iddia edildi. Polis merkezinde ifadesi alınan Y.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Müezzin Y.Ç.'nin evli ve üç çocuk babası olduğu belirlendi.

- Arkadaşıma şaka yapacaktım

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Y.Ç. ifadesinde, ''Arkadaşımla kıyafet almak için mağazaya girdik. O bir kabine girip, soyunmaya başladı. Ben de kıyafet beğenip, kabinlere gittim. Arkadaşıma şaka yapmak için cep telefonumun kamerasını açıp, kabinin üzerinden çekim yapıyordum. Ancak bir çığlık sesi duydum. Arkadaşımın bulunduğu kabini karıştırdığımı fark ettim. Amacım arkadaşımı çekip, şaka yapmaktı. Kızın orada olduğunu bilmiyordum, kendisini ilk kez gördüm'' diye konuştu.