Can çekişen koyunu görünce yürekleri dayanmadı! Siz ne güzel insanlarsınız

Bursa'da yaşayan vatandaşlar ayağının kırık olması nedeniyle can çekişen koyunu görünce dayanamadı. Vatandaşlar koyuna özel bir aparat yaptı.

Can çekişen koyunu görünce yürekleri dayanmadı! Siz ne güzel insanlarsınız

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Bayındır Köyü'nde Erdal Yıldız’a ait bir koyunun bacağı kırıldı. Yıldız, durumu üye olduğu Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'ne bildirdi. Bacağı kırılan koyun Birlik Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran ve ekibi tarafından İznik Koyutürk Sanayi Sitesinde profil ustası Mesut Acar’ın dükkanına getirildi. Burada Mesut Acar koyuna özel aparat yaptı. Sanayi önünde bulunan koyuna hemen aparat takıldı ve koyun yürümeye başladı. 

Can çekişen koyunu görünce yürekleri dayanmadı! Siz ne güzel insanlarsınız - Resim : 1

DERNEKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bursa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran, “Koyun sahibi bizim üyemiz. Bu iş için bir aparat yapılması lazımdı. Bunun da yapılacağı yer burasıydı. Onun için buraya getirdik. Biz bunu 1980 yılından beri bu şekilde yapıyoruz” dedi.

Profil ustası Mesut Acar ise, “Profilciydim protezci oldum. Benden bu aparatı yapmamı istediler bende yapmaya çalıştım. İnşallah sonuca ulaşırız da faydalı olur” diye konuştu.

Can çekişen koyunu görünce yürekleri dayanmadı! Siz ne güzel insanlarsınız - Resim : 2