Çeşme Festivali'nin üçüncü gününde de coşku devam ediyor! Ege rüzgarının estiği festival bu akşam sona erecek

Çeşme Belediyesi'nin düzenlediği Çeşme Festivali tüm görselliği ile devam ediyor. Sevilen sanatçılarının konserleriyle kulakların pası silinirken, Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi ve Flamenko dans gösterileri ile de gözlere hitap ediliyor. Festival, bugün saat 17.00'de Sunay Akın söyleşisi, 19.00'da Aya Haralambos Kilisesi’nde Salut de Smyrne, Çeşme Amfi Tiyatrosu’nda saat 21.30’da gerçekleşecek Chico & The Gypsies konseriyle sona erecek.

Çeşme Festivali'nin üçüncü gününde de coşku devam ediyor! Ege rüzgarının estiği festival bu akşam sona erecek

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Çeşme Festivali’nin üçüncü günü de coşkuyla geçti. Flamenko gösterisi ve Rabih Abou-Khalil konseri sonrası sahne alan ünlü şarkıcı Ege, meydanı dolduran onbinlerce kişiye unutulmaz bir akşam yaşattı. Konserde Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ile birlikte sahneye çıkarak 100. Yıl Marşı’nı söyledi.
İzmir'de Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Çeşme Festivali’nin üçüncü günü, Abou Khalil ve Salih Nazım Peker'in "Ud’un Sesi: Akdeniz Müziği ve Kültüründe Ud’un Rolü” konulu söyleşi ile başladı. Festival Çeşme Belediyesi Bandosu'nun gösterisi ile devam etti. Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nin gösteri ve Flamenko dans gösterileri ile süren festivalde Lübnanlı ud ve flüt sanatçısı ve besteci Rabih Abou-Khalil, Çeşme Cumhuriyet Meydanı'nda dinleyicilere müzik ziyafeti verdi. Abou-Khalil'in ardından sahneye çıkan ünlü şarkıcı Ege’nin performansıyla keyifli anlar yaşandı. Kendi şarkılarının yanı sıra 90'ların sevilen parçalarını seslendiren Ege, festival coşkusunu doruğa çıkardı.

Çeşme Festivali'nin üçüncü gününde de coşku devam ediyor! Ege rüzgarının estiği festival bu akşam sona erecek - Resim : 1

EGE'NİN 100. YIL MARŞI İLK KEZ OKUNDU

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran'ın eşi Nuriş Oran’la yaptığı dans performansı büyük alkış aldı. Şarkıcı Ege, 10. Yıl Marşı ve söz ve bestesini kendisinin yaptığı 100. Yıl Marşı'nı ilk kez Çeşmelilere söylerken, dinleyiciler dağıtılan Türk bayraklarını sallayarak marşa eşlik etti. Gecenin sonunda Başkan Oran, eşi Nuriş Oran’la birlikte sahneye çıkarak, sanatçı Ege’ye çiçek sundu ve 100. Yıl Marşı'na eşlik etti.
Festival, bugün saat 17.00'de Sunay Akın söyleşisi, 19.00'da Aya Haralambos Kilisesi’nde Salut de Smyrne, Çeşme Amfi Tiyatrosu’nda saat 21.30’da gerçekleşecek Chico & The Gypsies konseriyle sona erecek.