CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik iftira dolu sözlerine MSB'den yanıt

 tv100'de Cansu Canan'ın Özgür İfade programına telefonla bağlanan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ile ilgili iftira dolu sözleri tepkilere neden oldu. Tanrıkulu'nun iddialarına Milli Savunma Bakanlığı yanıt verdi. MSB'nin açıklamasında "Mehmetçiğin tüm faaliyetleri uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde icra edilmektedir. Bu iftiraları atanlar en hafif tabiriyle gaflet ve delalet içindedirler" denildi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik iftira dolu sözlerine MSB'den yanıt

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun  tv100'de Cansu Canan'ın Özgür İfade programında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik iftiraları tepkilere yol açtı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatırken TSK ile ilgili sözlerine Milli Savunma Bakanlığı'ndan tepki geldi. MSB sosyal medya hesabından "Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik iftiralarla ilgili açıklama" başlığıyla bir paylaşım yaptı.

MSB'DEN TEPKİ

MSB'nin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Asil milletimizin bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, ülkemizin huzur ve güvenliği ile bölgemizin, dünyanın ve tüm insanlığın barış ve istikrarına katkı sağlamak için tüm terör örgütlerine karşı büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele etmektedir.

Mehmetçiğin tüm faaliyetleri uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde icra edilmektedir.

Buna rağmen terör örgütlerinin insanlık dışı saldırılarına tepki koyamayanlar terör örgütünün farklı konulardaki alçakça yalanlarına sahiplenerek kahraman ordumuza iftira atmaya çalışmaktadırlar. Bu iftiraları atanlar, bunlara alet olanlar en hafif tabiriyle gaflet ve delalet içindedirler.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm bu hezeyanlara ve kara propaganda çabalarına rağmen dün olduğu gibi bugün de terör örgütlerine karşı mücadelesini uluslararası hukuk ve milli, manevi, insani değerlerimiz çerçevesinde azim ve kararlılıkla sürdürmektedir, sürdürecektir."