CHP'den cami provokasyonu ve Eren Yıldırım'ın tutuklanmasına tepki

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında Adana'da tutuklanan Eren Yıldırım ve İzmir'de camilerden şarkı çalınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında İzmir'de camilerden şarkı çalınmasına "Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır" sçzleriyle tepki gösterdi. Öztrak Adana Yüreğir CHP Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın tutuklanmasını hukuksuz olarak niteledi.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

CHP'ye hakaret etmekten başka bir şey düşünmüyorlar. Eren Yıldırım'ın Vefa Destek Grupları'na saldırdığını söylüyor, hedef gösteriyor. Gencecik bir insanı talimatla hukuksuz bir şekilde tutuklattırıyor. Milletimiz kutuplaştırılmak isteniyor. Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Kaymakamın koruması olduğu söylenen şahıs bunlar nereye gidiyor diye soran gençlik kolu başkanımıza silah çekmiş, tehdit etmiş. Bu memlekette soru soran halka kaymakam korumaları silah çekecekse vay bu memleketin haline... Bu görüntülerden sonra yalanlarıyla ortalığı karıştıranların milletimizden özür dilemesi gerekiyor, Eren'e bir özür borçları var.

CAMİ PROVOKASYONU

Bu olay ilk değildir, daha önce Ağrı'da cami minarelerinden sarayın seçim müziği dombra çalınmıştı. O zaman bu bakanlar, bu meclis başkanı neredeydi? Biz bu olayları hep kınadık, bundan sonra da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır. Kabataş yalanı üzerinden milleti kışkırtmaya çalışanları bu millet unutmamıştır.