Çifte skandal! İnternette gördüğü ilanla şoke oldu

Müteahhit aynı eve iki kişiye birden sattı. İnternete kendi evinin ilanını gören iş insanı soluğu mahkemede aldı.

Google Haberlere Abone ol

İş insanı Sedat Morgül (42), yatırım amaçlı daire almaya karar verdi. Morgül, yaptığı araştırma sonrası, Metin Uçar’ın (49) sahibi olduğu Uçarlar Yapı’nın bir projesinden 4 daire almaya karar verdi. Morgül, 1+1 şeklindeki 4 daireyi 660 bin liraya satın aldı.

Ödemenin yarısını peşin, yarısını çek olarak yapan İş insanı Morgül, elinde arsa tapusu bulunan Morgül bir süre sonra, internette gördüğü ilanla şoke oldu. Sahibi olduğu dairelerden birinin satışa konulduğunu gören Morgül, ilanın sahibi ile temasa geçti. Anılan daireyi satışa çıkaran ismin ise, bir dönem izlenme rekorları kıran ‘Arka Sıradakiler’ dizisinde ‘Yadigâr’ karakterini canlandıran Temmuz Karikutal (33) olduğu anlaşıldı.

Aynı daire kişiye satıldı

Morgül, Karikutal ile temasa geçti ve ikili yüz yüze görüştü. Her iki isim, ellerindeki tapu ve sözleşmeleri karşılaştırdı. Durum kısa sürede anlaşıldı. Aynı daire iki farklı kişiye birden satılmıştı. İlk şoku atlatan Morgül, diğer daireleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Morgül, parasını ödediği dairelerden birinin daha başka bir firmaya satıldığını öğrendi.

‘Dolandırıcılık' davası

Şirket yetkilileri ile de görüşemeyen Morgül soluğu savcılıkta aldı. Satış sözleşmesi imzaladığı şirketin yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturma sonrası müteahhit Metin Uçar ile annesi H. Uçar hakkında 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Davanın ilk duruşması geçen Eylül sonunda görülürken, Metin Uçar’ın başka bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşıldı. Mahkeme, ikinci duruşma için önümüzdeki Ocak ayı ortasına gün verdi. Konu ile ilgili görüşünü almak üzere aradığımız Uçar’ın avukatından ise dönüş olmadı.