Cihan Paçacı İYİ Parti’den neden istifa etti! Perde arkasını tv100 Editörü Ertuğrul Tunç paylaştı

Cihan Paçacı, İYİ Parti'deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. tv100 Editörü Ertuğrul Tunç, istifanın perde arkasını tv100 Ana Haber’de aktardı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Aziz Milletimizin bilgisine. Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, Aynı zamanda, Altılı Masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım" açıklamasında bulundu.

tv100 Editörü Ertuğrul Tunç, Ece Üner ile tv100 Ana Haber’e canlı bağlanarak istifanın perde arkasını anlattı.

"ALTILI MASADA PAÇACI'NIN SÖZLERİNİN KONUŞULMADIĞININ ALTINI ÇİZELİM"

Tunç, “İstifa Akşener’in talebiyle geldi. Paçacı ‘Ciddi bir kriz yaratacaksa istifamı sunarım’ dedi Akşener’de buna onay verdi. 6’lı masada Paçacı’nın sözlerinin konuşulmadığının altını çizelim. Bugün aday konuşulmayacak ancak bir genel çerçeve çizilecek. Sözlerin toplantı esnasında yayınlanması İYİ Parti içerisinde ufak bir krize neden oldu” bilgisini paylaştı.