Çılgın Karadenizli Airbus alıp restoran yaptı

Karadeniz’li iş adamı Cemal Işıldak geçen yıl tırlarla İstanbul’dan Muğla’ya taşıdığı 380 yolcu kapasiteli 1985 model Airbus A300 uçağı 25 dönümlük alanda montajını yaptırarak Muğla’da Gökova-Köyceğiz karayolu üzerinde lüks bir restorana çevirdi.

Çılgın Karadenizli Airbus alıp restoran yaptı - Sayfa 1

15 parça halinde taşınan 100 ton ağırlığındaki dev uçağın içi ve kanatları masa ve sandalyeler ile donatılırken, uçağın altında kalan arazi de yaz aylarında restoran olarak hizmet veriyor.

Çılgın Karadenizli Airbus alıp restoran yaptı - Sayfa 2

İki ay önce hizmet vermeye başlayan uçak lokanta karayolu üzerinde bulunması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Meraklı vatandaşlar önce maket olarak gördükleri uçağın içine girince gerçek uçak olduğunu anlıyor.

Çılgın Karadenizli Airbus alıp restoran yaptı - Sayfa 3

Muğla’ya tatil için gelen yerli ve yabancı turistler, karayolu kenarında dev bir uçak görünce ziyaret etmeden ayrılmıyor. Vatandaşlar, “Yol üzerinde olması nedeniyle ilgimizi çekti ve geldik. Uçak tasarımı mükemmel. Çok değişik bir konsept. Bu büyüklükte böyle bir uçak restorana rastlamadık. Turistik bir alanda hizmet vermesi de çok güzel. Bu uçağı diğer uçaklardan ayıran tek fark, onlar, uçuruyor bu doyuruyor” dediler.

Çılgın Karadenizli Airbus alıp restoran yaptı - Sayfa 4

Uçak Park işletmecisi Karadenizli iş adamı Cemal Işıldak, uçak lokantanın dünyada tek olduğunun söyledi.