Vicdansız baba oğlunu 202 bin TL'ye sattı! Eline geçen parayla da...

Çin’de Se adlı bir baba, 2 yaşındaki oğlunu çocuğu olmayan bir aileye 202 bin TL'ye sattı. Vicdansız babanın eline geçen parayla da tatil planı yaptığı ortaya çıktı. İşte tüyler ürperten olayın detayları...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Çin'de film senaryolarını aratmayan bir olay ortaya çıktı. Yerel medyanın haberine göre, ülkenin Zhejiang eyaletinde Se adındaki bir babanın boşanmış eşinden olan 2 yaşındaki oğlunu para karşılığı sattığı belirtildi. Polisin adamı gözaltına aldığı bildirilirken eline geçen parayla tatile gidip ülke turuna çıkmayı planladığı ifade edildi.

Soyadı Xie olarak açıklanan vicdansız babanın yeniden evlendiği ve mevcut eşiyle sürekli tartıştığı açıklanırken öz oğlunu yabancı bir aileye satmasının altında yatan sebeplerden birinin de bu olduğu yerel medyada yer alan haberlerden biri oldu.

 Hayatını kolaylaştırmak için oğlunu sattı

Boşanmanın ardından oğlunun velayetini alan kişinin, eski eşiyle sürekli tartıştığı ve hayatını kolaylaştırmak için oğlunu satmaya karar verdiği ifade edildi. Çocuğun, 158 bin yuana (202 bin Türk Lirası) çocuksuz bir çifte satıldığı açıklandı.

Boşanan çiftin iki çocuğu olduğu ve kız olan çocuklarının velayetini annenin, satılan oğlan çocuğunun velayetinin de babasında kaldığı açıklandı.

Çocuğunu alarak akrabalarına 'Annesine götürüyorum' demiş

Vicdansız babanın şehir dışında çalıştığı için oğlunu sürekli olarak akrabalarına bıraktığı, geçtiğimiz ay ise çocuğu alarak akrabalarına 'Annesine götürüyorum' şeklinde açıklama yaptığı anlaşıldı.

Çocuğun annesini arayan akrabaları babasının oğlunu annesine götürmediğini anlayınca ve attıkları sayısız mesaja ve telefon aramalarına cevap alamayınca şüphelenerek polise haber verdikleri açıklandı.

 

Çocuk halihazırda amcasına teslim edilirken hem babasının hem de annesinin ceza almasının söz konusu olduğu ifade edildi.