Çukur dizisine büyük şok!

Çukur dizisi şiddet içeren sahnelerinin yüzlerce kez şikayet edilmesi nedeniyle şok bir yaptırımla karşı karşıya. Afganistan Kültür Bakanı, dizinin yayından kaldırılmasını istedi.

Google Haberlere Abone ol

Çukur dizisi Türkiye'deki başarısının ardından dünyaya açıldı. İlk olarak Afganistan'a satılan dizinin hatrı sayılır bir hayran kitlesi bulunuyor. Ancak dizinin başı bu günlerde belada.

Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakanlığı, şiddet sahneleri nedeniyle Türk dizisi Çukur'un yayından kaldırılması talebinde bulundu. Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakan Bakanı Şiva Şark, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Tolo televizyonundan ‘Çukur’ dizisinin yayından kaldırılmasını talep ettiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada da dizinin toplumun psikolojik durumu üzerindeki etkisinden endişe duyulduğu ifade edildi.

Tolo televizyonunun talebi görmezden gelmesi durumunda hükümetin gereken tedbirlere başvuracağı uyarısında bulunan Şark, “Tolo televizyonuna ‘Çukur’ dizisinin gösterimiyle ilgili mektup yazdım. Bu televizyondan bu tür dizileri göstermemesini talep ettim. Yasaların ihmal edilmesi, mevcut yasalar çerçevesinde ele alınacaktır” diye yazdı.

İlgili kararın, vatandaşların isteği üzerine alındığını kaydeden Bakan Yardımcısı, Türk dizisindeki şiddet sahnelerinin sosyal medyada şikayet edildiğine işaret etti.