Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İdama ilişkin düzenleme bana gelirse onaylarım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Meclis'in yeni yasama yılı açılışında Genel Kurul'a seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, idam cezası ile ilgili olarak ''Meclisten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi, gelirse onaylarım'' dedi. Erdoğan ayrıca, açılış törenine katılmayan HDP milletvekillerinin varlığı ile yokluğu arasında bir fark göremediğini söyledi.

"TAVSİYELERE UYARSAK HER ŞEY DEĞİŞECEK"

Sağlık Bakanı Koca'nın günlük açıklanan koronavirüs hasta sayısında vaka/hasta ayrımı yapıldığını söylemesinin ardından oluşan tartışmalara da cevap veren Erdoğan, ''Bilim insanları bununla ilgili her türlü araştırmayı, çalışmayı yapıyor. Üzüntümüz sayının buralara kadar gelmiş olması. Biraz tavsiyelere uyarsak her şey değişecek'' açıklamasında bulundu.

"PARLAMENTO ADIM ATARSA, SEVE SEVE BEN DE VARIM"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin AYM'nin yeniden yapılandırılmasına yönelik çağrılarının hatırlatılması üzerine ise Erdoğan, ''Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de varım. Biz ne yapacağımızı Paşinyan'a soracak değiliz. Meclis konuşmamda da söyledim'' dedi.