İşte siyasilerden usta oyuncu Cüneyt Arkın'a veda mesajları...

Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölüm haberi hem sanat hem siyaset dünyasını yasa boğdu. İşte siyasilerden usta oyuncuya veda mesajları...

İşte siyasilerden usta oyuncu Cüneyt Arkın'a veda mesajları...

Birçok unutulmaz filmde oynayan fakat asıl ününü Malkoçoğlu'yla yakalayan Cüneyt Arkın 84 yaşında yaşamını yitirdi. Usta oyuncunun vefat haberi sevenlerini yasa boğdu. Arkın'ın aramızdan zamansız ayrılışı siyaset dünyasınında gündemindeydi. İşte siyasilerden usta oyuncuya veda mesajları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Twitter hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun." dedi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

"Türk sinemasının usta sanatçısı Cüneyt Arkın’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. #CüneytArkın’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum."

Devlet Bahçeli 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Cüneyt Arkın'ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Şahsiyeti ve sanatçılığı ile her zaman hatırlanacaktır." dedi. 

Meral Akşener

"Hayat verdiği karakterlerle hepimizin hayatında derin izler bırakan, usta oyuncumuz #CüneytArkın’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Ülkemiz kıymetli bir değerini daha kaybetti… Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun…"

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından Arkın ile olan fotoğrafını paylaşarak, "Sinemamızın değerli oyuncusu Cüneyt Arkın'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin zihninde yer eden rolleri, sanatçı kişiliği, ülkesine olan sevgisiyle onu asla unutmayacağız. Allah rahmet eylesin; tüm sevenlerinin, sinema camiasının ve ailesinin başı sağolsun." notunu düştü. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Unutulmaz rolleriyle hafızalarımıza kazınan, Türk sinemasının çok değerli ismi Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hayatını kaybeden ünlü oyuncu Cüneyt Arkın'la ilgili paylaşımda bulundu. Çelik: "Allah rahmet eylesin. Cüneyt Arkın sinemamızın büyük bir ismi olduğu kadar, hepimizin çocukluk ve gençliğinin doğrudan ve iyiden yana olma, kötülere ve yanlışlara karşı çıkma sembolüydü. Kendisiyle yaptığımız sohbette sinemamız için gösterdiği hassasiyete tanık oldum. Daha da önemlisi millet olarak taşıdığımız değerlerin yaşatılması ve gelecek nesiller konusundaki hassasiyeti çok büyüktü" ifadelerini kullandı.