Yetişkinler çocukların önünde soyundu!

Danimarka'da ilköğretim çağındaki çocuklar için düzenlenen 'Ultra Strips Down' isimli programda 5 yetişkin insan tüm vücut yapılarının farklı olduğu ve utanmamaları gerektiği mesajı vermek için çırılçıplak soyundu.

Yetişkinler çocukların önünde soyundu!

Sözde medeniyet diye pazarlanan Avrupa'nın kuzey ülkelerinden Danimarka'da bir çocuk kanalındaki 'Ultra Strips Down' adlı popüler şov programında ortaya çıkan iğrenç ötesi görüntüler 'yuh artık' dedirtti. Programda soyunan beş misafir yaşları 11-13 olan çocuklara vücutları ile ilgili her türlü soruyu utanmadan sormalarını istedi.11-13 yaş aralığındaki çocukların izleyici olarak katıldığı programda 'kusursuz vücut' konusu ele alındı. Cinsel organlardaki kusursuzluğun konuşulduğu bölümde 5 yetişkin stüdyoda çocukların önünde soyundu.

Programda soyunan beş misafir yaşları 11-13 olan çocuklara vücutları ile ilgili her türlü soruyu utanmadan sormalarını istedi. Daha önce bir çok ödül kazanmış programın sunucusu, yetişkin misafirlerden çocuklara "mükemmel vücut" kavramının olmadığını göstermek için soyunmalarını istemesinden sonra büyük tepki çekti.

Bazı vatandaşlar, çocukların izleyici olarak katıldığı bir eğitimsel programda, ne olursa olsun misafirlerden çocukların gözü önünde soyunmamaları gerektiğini söyledi. Ayrıca bazı izleyiciler de, çocukların yetişkin kişilerin cinsel organlarını görmelerinin edebe aykırı bir davranış olduğunu ve böyle bir şeyin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Gelen tepkiler üzerine New York Times'a açıklamada bulunan programın yapımcısı Jannik Schow, yaptıklarının cinsellikle ilgili olmadığını sadece çocuklara kendi vücutlarından utanmamaları gerektiğini öğretmek için böyle bir şey yaptıklarını söyledi.