Deniz Baykal’ın cenazesi ne zaman, nereden kalkacak? Deniz Baykal’a cenaze töreni yapılacak mı?

CHP'nin 4. Genel Başkanı Deniz Baykal’ın vefat haberinin duyulmasının ardından pek çok kişi, Deniz Baykal’ın cenaze töreni ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, Deniz Baykal’ın cenazesi ne zaman, nereden kalkacak? Deniz Baykal’a cenaze töreni yapılacak mı? Deniz Baykal’ın cenazesi ne zaman? Deniz Baykal nereye gömülecek? Deniz Baykal’ın son hali, hayatı ve biyografisi!

Deniz Baykal’ın cenazesi ne zaman, nereden kalkacak? Deniz Baykal’a cenaze töreni yapılacak mı?

Deniz Baykal, 85 yaşında hayatını kaybetti. Deniz Baykal'ın geçmiş yıllarda beynine pıhtı attığı biliniyor. Bunun dışında damar tıkanıklığı nedeniyle anjiyo olduğu, Baykal'ın kamuoyuna yansıyan tıbbi bilgileri arasında yer alıyor. Baykal’ın ölüm nedeniyle ilgili detay paylaşılmadı. Ancak pek çok kişi Deniz Baykal’ın cenaze töreni ile ilgili detayları araştırıyor.

DENİZ BAYKAL KİMDİR?

Deniz Baykal Antalya’da 1938 yılında doğdu. Babası Hüseyin Hilmi, annesi Feride Baykal’dır.

Deniz Baykal’ın asıl mesleği avukatlıktır. Baykal, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Doktorasını Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri Colombia ve Berkeley üniversitelerinde 2 yıl süreyle doktora sonrası çalışmalarına devam etti. Siyasal Bilgiler Fakültesinde siyaset bilimi doçenti olarak öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Siyaset bilimi alanında kitap ve makaleleri yayımlandı. Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. 15 (4), 16 (5), 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25 ve 26. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. Türkiye- Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanlığı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu Üyeliği, 37. Hükûmette Maliye Bakanlığı, 42. Hükûmette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 52. Hükûmette Dışişleri Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyeliği yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Baykal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 DENİZ BAYKAL NEREYE GÖMÜLECEK?

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın cenazesinin memleketi Antalya'ya götürüleceğini bildirildi.

DENİZ BAYKAL'IN CENAZESİ NE ZAMAN, NEREDEN KALKACAK?

Deniz Baykal'ın cenazesinin Antalya'ya götürüleceği duyuruldu. Deniz Baykal salı Antalya'ya götürülecek. 15 Şubat Çarşamba günü de defnedilecek.