Dikbayır’ın iddialarına Kürşad Zorlu’dan açıklama! "İki milletvekili gönüllü para verdi"

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın tv100'de yaptığı gündem yaratan açıklamalarına İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu yanıt verdi. Dikbayır'ın kampanya ekibine para dağıtıldığı yönündeki iddiasına Zorlu "Burada bir para dağıtılması ifadesi kullanıldı. İki milletvekilimizin gönüllülük esasına ilişkin olarak, kampanyanın öncü ekip liderlerine verilmiş bir katkı. Bunun hesap noktasında verilemeyecek bir şeyi yok. Her şey ortada" DEDİ.

Dikbayır’ın iddialarına Kürşad Zorlu’dan açıklama! "İki milletvekili gönüllü para verdi"

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu,  parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İYİ Partinin yerel seçimlere yönelik aday belirleme süreçlerinin devam ettiğini söyledi. Eskişehir, İzmir ve Kahramanmaraş'ın yanı sıra 4 il, 40 ilçe ve beldelerle birlikte 59 yerleşim yerinde adaylarını belirlediklerini kaydeden Zorlu, bu hafta 12 adayın daha belirlenerek, kamuoyuyla paylaşılacağını bildirdi.

“AN İTİBARIYLA SAYIN ÖZEL'İN GENEL BAŞKAN'IMIZDAN BİR RANDEVU TALEBİ YOK”

Zorlu, İYİ Partinin yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkartmak yönündeki kararında Ankara ve İstanbul özelinde bir geri dönüşün mümkün olup olmadığının sorulduğu, Zorlu, "Divanımızda Sayın Mansur Yavaş'ın ziyareti ve içeriğiyle ilgili bir değerlendirme oldu. Sayın Yavaş'ın ziyaretinde Sayın Özgür Özel'in selamını getirdiler. Bunun dışında bir değerlendirme olmadı. Genel İrade Kurulumuzun aldığı bir kararı var, siyasi partiler yetkili organlar eliyle, onların aldığı kararların hayata geçirilmesi yoluyla idare edilir. Biz de bu esas üzerinden kararımızı en etkin bir biçimde hayata geçirmek için çalışıyoruz. An itibarıyla Sayın Özel'in Genel Başkan'ımızdan bir randevu talebi yok. "yanıtını verdi.

DİKBAYIR’IN İDDİALARINA YANIT
"Son dönemde parasal konular ve tacizin de aralarında olduğu iddiaları kurumsal olarak yargıya taşıma girişimlerinin olup olmadığının" sorulması üzerine Zorlu, "Sayın Dikbayır'ın iddiaları çerçevesinde çok derinlikli bir değerlendirme yapmayacağım. Sebebi partimizin kuruculuğunu yapmış bir kişi. Bu konuyla ilgili Disiplin Kurulumuzda süreç devam ediyor. Tebliğ yapıldı, bugün ya da yarın ulaşabilir. Sonrasında bir savunma süresi var. Kendi mecrasında yürüyen ve mahremiyeti olan bir konu olduğu için de sürecin ve disiplin soruşturmasının içeriğine yönelik bir bilgi vermem doğru olmaz." dedi.

KENDİSİNİ ÇOK İYİ YETİŞTİRMİŞ BİR TÜRK EVLADINDAN BAHSEDİYORUZ"
Meral Akşener'in oğlu Fatih Akşener ile ilgili iddialara da değinen Zorlu, "Sayın Fatih Akşener ile ilgili bir konu geçti. 39 yaşında kendisini çok iyi yetiştirmiş bir Türk evladından bahsediyoruz. Sayın Genel Başkan'ımızın ailesiyle ilgili olduğu için cevaplama yoluna gidiyoruz. Fatih Bey bizim için çok önemli. Her bir milletvekilimiz, her bir Divan üyemiz, Genel İdare Kurulu üyemizin görüştüğü, görüş alışverişi yaptığı bir kişi. Her şeyden önce bizim bir emanetimiz. O iddiayla ilgili de şunu söyleyeyim; Fatih Bey'in yetkinliğini sorgulamak durumunda değilim, böyle bir şey de yapmam doğrusu. Ama ben şahsım adına ortaya koyduğu değerlendirmeler ve vizyonun da bizim için çok önemli olduğu kanaatindeyim. Burada bir para dağıtılması ifadesi kullanıldı. Bizim o süreçte isimlerini de gerektiğinde açıklayabileceğim iki milletvekilimizin gönüllülük esasına ilişkin olarak, kampanyanın öncü ekip liderlerine verilmiş bir katkı. Bunun hesap noktasında verilemeyecek bir şeyi yok. Her şey ortada." ifadelerine yer verdi.