Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi!

Dilan ve Engin Polat çifti, komşularıyla yaşadıkları kavga nedeniyle mahkemeye çıktı. Dilan Polat, "Benim bir erkeği darp etmem mümkün değil" dedi. Engin Polat ise eşini korumak amacıyla darp ettiğini söyledi. Mahkeme, duruşmayı erteleyerek müştekilerin dinlenmesini istedi. Mahkemenin bitmesinin ardından sanık Dilan Polat, Engin Polat’a “Engin seni çok seviyorum” dedi.

Dilan Polat ve Engin Polat çifti 2 Haziran 2023 tarihinde komşularıyla ettiği park kavgasının ardından komşu Metin Serhat Atayeter ve Esra Atayeter, Polat çiftinden şikayetçi oldu.

Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi! - Resim : 1

11 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEBİYLE DAVA AÇILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Dilan Polat hakkında 'Hakaret', 'Basit yaralama' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 4 aya kadar, sanık Engin Polat hakkında ise ‘Hakaret’, ‘Basit yaralama’, ‘Tehdit’ ve ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanıklar Dilan Polat ve Engin Polat SEGBIS (Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile bağlandı, müşteki Metin Serhat Atayeter ve Esra Atayeter ise duruşmaya katılmadı. Taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi! - Resim : 2

"KİMSEYİ DARP ETMEDİM"

Duruşmada savunma yapması için söz verilen sanık Dilan Polat, “Avukatlarım orada değil mi? Ne diyeceğimi bilemiyorum. Biz uzlaştık. Kimseyi darp etmedim. Zaten benim bir erkeği darp edebilmem mümkün değil. Hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemedim. Şikayetçi değilim. Müştekilerle geçmişten gelen husumetim yoktur. Otopark nedeniyle tartışma yaşadık sadece. Müştekilerin evine girmedim. Zaten kamera görüntülerinde de mevcuttur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi! - Resim : 3

"HAKARET YA DA TEHDİT ETMEDİM"

Sanık Engin Polat ise, “Olay günü arkadaşlarımız bize misafir olarak gelmişti. Metin bey aracını arkadaşımın arabasının arkasına çekmişti. Misafirimizin çocuğu hastalanınca acil çıkmak durumunda kaldı. Eşim bu durumu kendisine bildirince aralarında tartışma çıktı. İçeride otururken eşimin çığlık sesini duydum. Kalkıp gittiğimde evin içinde bana eşime saldırıldığını ve küfür edildiğini söylediler. Bunun üzerine Metin beyin evine doğru gittim. Kapı zaten açıktı. Eşine kapının eşiğinde durarak eşinin nerede olduğunu sordum. Hanımefendiye hakaret ya da tehdit etmedim” dedi.

Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi! - Resim : 4

"SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM"

Savunmasını devamında Polat, “Kamera kayıtlarından da görüleceği üzere kısa süre orada kaldıktan sonra geri döndüm. Aşağı doğru indiğimde Metin ile eşimin tartıştığını gördüm. Eşimin göğsüne elleriyle vurduğunu görünce endişelendim. Eşimi korumak amacıyla bir kere gerçekleşmek üzere darp oldu. Metin isimli kişiyle hiçbir konuşma imkanımız olmadı. Bu nedenle hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemem mümkün olmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beratımı talep ederim” dedi. Sanık avukatları müştekilerinin şikayetinden vazgeçtiğini bildirerek dosyanın düşürülmesini talep etti.

"ENGİN SENİ ÇOK SEVİYORUM"

Ara kararını açıklayan mahkeme, müştekilerin dinlenmesi için bir sonraki celse hazır edilmesi üzere süre vererek duruşmayı erteledi. Mahkeme ayrıca, misafirlerin olay gecesi çocuğunu hastaneye götürdüğüne ilişkin rapor talep etti. Duruşma 14 Haziran tarihine ertelendi. Mahkemenin bitmesinin ardından sanık Dilan Polat, Engin Polat’a “Engin seni çok seviyorum” dedi.

Dilan ve Engin Polat çifti hakim karşısına çıktı! Dilan Polat, eşine seslendi! - Resim : 5