Mide bulandıran olay mahalleyi ayağa kaldırdı! Küçük çocuğu ceviz vererek kandırdı

Diyarbakır'da 24 yaşındaki Siyahmet Çelebi, 10 yaşındaki kız çocuğunu ceviz vererek metruk bir yapıya götürdü. Küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu fark edilen Çelebi mahalleli tarafından linç edilerek polise teslim edildi. Gözaltına alınan Çelebi sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'ndeki tek katlı metruk yapıda meydana geldi. Siyahmet Çelebi, iddiaya göre yolda gördüğü Suriyeli F.A. adlı kız çocuğunu, ceviz vererek kandırdı. Bir süre F.A.'yı yanında yürüten Siyahmet Çelebi, bulduğu metruk haldeki tek katlı evin içerisine girdi. F.A.'ya cinsel istismar girişiminde bulunan Siyahmet Çelebi'yi fark eden mahalleli toplanıp yapıya girdi. F.A.'yı kurtaran mahalleli daha sonra Siyahmet Çelebi'yi dışarıya çıkarıp, darbetti.
Mide bulandıran olay mahalleyi ayağa kaldırdı! Küçük çocuğu ceviz vererek kandırdı - Resim : 1
Tutuklandı
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahallenin elinden kurtarılan Siyahmet Çelebi, polis ekiplerince zırhlı araca bindirildi. Gözaltına alınan şüpheli Siyahmet Çelebi'nin emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyeye tutuklanarak cezaevine gönderildi. F.A. da Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim edildi. Siyahmet Çelebi'nin darbedildiği o anlar cep telefonu kamerasına, mahalleli tarafından kurtarılan ve markete götürülen F.A.'ya su verilmesi de güvenlik kamerasına anbean yansıdı. 
Mide bulandıran olay mahalleyi ayağa kaldırdı! Küçük çocuğu ceviz vererek kandırdı - Resim : 2
"Adamın çocuğun üzerini soyduğunu ve bu nedenle onu dövdüklerini söylediler"
Mahallelilerden Habib Altınsak, dün akşam saatlerinde esnaf arkadaşının iş yerinde oturduğunu ifade ederek, "3-4 kişi bir kişiyi dövüyordu. Ben de ayırmak için geldim. Kız çocuğu da burada yerde oturuyordu. Niye dövdüklerini sordum. Adamın çocuğun üzerini soyduğunu ve bu nedenle onu dövdüklerini söylediler. Kız çocuğunu alıp bakkala götürdük, su verdik. Polisler geldi biz de teslim ettik. Bu metruk yapının bu şekilde durması yanlış bir şeydir. Buraya madde kullananlar geliyor, kötü insanlar geliyor. Burası yıkılırsa daha iyi olur." dedi.
Mide bulandıran olay mahalleyi ayağa kaldırdı! Küçük çocuğu ceviz vererek kandırdı - Resim : 3
"Bu yıkık evin içerisinde çıplak haldeki kızı, 25-30 yaş arasında bir kişi taciz etmiş"
Mehmet Selim Dikenyol ise dün akşam sesler üzerine olay yerine geldiğini ifade ederek, "Bu yıkık evin içerisinde çıplak haldeki kızı, 25-30 yaş arasında bir kişi taciz etmiş. Linç girişimine uğramış. Bu yapı çok tehlikeli. Burada herkesin başına her şey gelebilir. Uyuşturucu kullanılır ya da cinayet olur. Yıkılması için yetkilileri bekliyoruz" diye konuştu.