Dünyanın konuştuğu felaket film oluyor

Dünya gündemini uzun süre meşgul eden Titan denizaltı felaketi beyaz perdeye geliyor. Titanik'in enkazına dalış yapan beş kişinin hayatını kaybettiği felaketin öncesi, kaza anı ve sonrasını konu alacak filmin oyuncu kadrosu ve vizyon tarihine dair bir bilgi verilmedi.

Dünyanın konuştuğu felaket film oluyor

1912 yılında buz dağına çarparak batan Titanik gemisinin enkazına OceanGate isimli şirkete ait Titan denizaltısıyla dalış yapan beş kişinin "katastrofik" patlaması sonucu yaşamını yitirmesi film olacak.

Deadline'ın haberine göre, The Blackening filminin yapımcısı E. Brian Dobbins'in film için çalışmalara başladığı bildirildi.

MindRiot Entertainment'ın yapımcılığını üstleneceği ve Justin MacGregor ve Jonathan Keasey'in senaryosunu kaleme alacağı film, felaketten önce yaşananları, kaza anını ve sonrasını konu alacak.

"FİLMİMİZ BÜYÜK KAYGILARA DEĞİNEN ARAÇ OLARAK HİZMET EDECEK"

Jonathan Keasey projeyle ilgili, “Filmimiz yalnızca trajediye karışan herkesi ve ailelerini onurlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda günümüz medyasının doğasına ilişkin daha büyük kaygılara da değinen bir araç olarak hizmet edecek" dedi.

Keasey sözlerine "Önemli olan tek şey gerçektir. Ve dünyanın her zaman gerçeği bilmeye hakkı var; beş dakikalık şöhret peşinde koşanların boğazımıza tıkıştırdığı müstehcen yemlere değil. Hayat siyah ve beyaz değildir. Karmaşıktır" diye devam etti.

Filmin oyuncu kadrosu ve vizyon tarihine dair bir bilgi verilmedi.

TİTAN'DA KİMLER VARDI?

Titan'da bulunan beş kişi arasında 58 yaşındaki İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding; her ikisi de İngiliz vatandaşı olan Pakistan doğumlu iş insanı 48 yaşındaki Şehzade Davud ve 19 yaşındaki oğlu Süleymen Davut; enkazı onlarca kez ziyaret etmiş olan Fransız okyanus bilimci ve Titanik uzmanı 77 yaşındaki Paul-Henri Nargeolet ve OceanGate'in Amerikalı kurucusu ve CEO'su Stockton Rush bulunuyordu. (NTV)