Eczacılardan maske önerisi: Belediye ve muhtarlıklar da dağıtsın

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, eczacıların 10 günde 13 milyon maske dağıttığını belirterek "Bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Belediyeler ve muhtarlıklar devreye girmeli" dedi.

Eczacılardan maske isyanı: Sürdürülemez

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, maske taleplerine yetişemediklerini söyledi. 10 günde 13 milyon maske dağıttıklarını belirten Sarıalioğlu, “Bu dayanılabilir bir tempo değil” diye konuştu.

Habertürk TV’de soruları yanıtlyan Zafer Cenap Sarıalioğlu şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtıyor. 20-65 yaş dışında kalan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin maske taleplerini karşılayamıyoruz. 20-65 yaş grubunda olup kronik rahatsızlığı olanlar da evden çıkamadıkları için maske alamıyorlar. Geçen hafta sonundan itibaren, yaklaşık 10 gündür maske dağıtmaya devam ediyoruz. İstanbul’da şimdiye kadar yaklaşık 13 milyon maske dağıttık. Ancak bu dayanabilir bir tempo değil. Bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Eczanelerimizde maske dağıtımı dışında rutin işlerimizi yapamaz olduk. İlaç hizmetimizi, danışmanlık hizmetimizi veremez olduk. Bizim talebimiz belediyelerin ve muhtarlıkların da devreye girmesi. Maske dağıtımını birkaç elden yapmamız gerekiyor. Yeni düzenlemelere ihtiyacımız var.”