Erdoğan: Bizim Kürtlerle herhangi bir sorunumuz yok

Cumhurbaşkanı Rcep Tayyip Erdoğan Sırbistan ziyareti dönüşünde, "Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok. Sorunumuz terörle" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kimseyi istemediği yere zorla göndermeyiz. Bizim Kürtlerle herhangi bir sorunumuz yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan demografik yapıyı PYD/YPG’nin değiştirdiğini ve savaş suçu işlediğini, bunun Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları Gözetleme Komitesi raporunda da sabit olduğunu kaydetti.

Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı öncesi yaptığı değerlendirmede “Sınırlarımızda bir tehdit altındayız. Sınır bölgelerinde yaşayan halkımızı huzura, refaha, güvene kavuşturmamız bizim görevimizdir. Adımımız bunun için” dedi. Operasyona ilişkin ciddi bir dezenformasyon yapıldığını Türkiye’nin demografik yapıyı değiştireceği iddialarının ortaya atıldığını belirten Erdoğan, Türkiye’nin bir gizli ajandası ve hesabı olmadığını ifade etti.

Erdoğan, “Türkiye’nin böyle bir derdi yok. Böyle bir derdi olsaydı, biz El Bab’da, Cerablus’ta, Afrin’de bunu yapardık. Demografik yapıyı değiştiren PKK’dır, PYD’dir, DEAŞ’tır. Uluslararası Af Örgütü ve İnsan Hakları Gözetleme Komitesi de yayınladıkları raporlarda terör örgütü PYD/YPG’nin savaş suçu işlediğini ortaya koymuştur. Bizim planlarımıza göre mültecilerin geldikleri yere dönmeleri şart. Buna inanıyoruz ama kimseyi de istemediği yere zorla gönderecek değiliz. Bizim Kürtlerle herhangi bir sorunumuz yok” diye konuştu.