Eski Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü?

Beşiktaş kulübünün eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetti. "Eski Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, neden öldü?" sorusu gündem oldu. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümü ile spor dünyasında şok yaşandı. Peki, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetti!

Siyah Beyazlı takımın eski yöneticisi ve ünlü avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetti. Futbol camiasını yasa boğan ölüm haberinin ardından  "Eski Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu kimdir, kaç yaşında, neden öldü?" sorusu araştırılmaya başlandı.  İstanbul'un Bakırköy ilçesinde bir balıkçı restoranında vurularak öldürülen ünlü ismin ölümü gündeme bomba gibi düştü. Peki, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü? İşte Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun biyografisi...

Eski Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu kimdir?

Beşiktaş Futbol Kulübü'nün eski yöneticisi, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 1980 yılında Rize'de doğdu. Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Kendi hukuk bürosu olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu, birçok firmanın hukuk danışmanlığını yürüttü.

Yaklaşık 1 yıl Fikret Orman döneminde Beşiktaş Spor Kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Türkiye'nin önce gelen şirketlerinde hukuk danışmanlığı yapan Mahmutyazıcıoğlu, çok sayıda davada tecrübe elde etti.  Mahmutyazıcıoğlu, 2 çocuk sahibiydi. Ünlü isim vefat ettiğinde 42 yaşındaydı. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümü sevenlerini ve spor camiasını oldukça sarstı. Olay, Yeşilköy Mahallesinde saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Beşiktaş eski yöneticisi avukat Mahmutyazıcıoğlu, Cümbüş Sokakta bir balık restoranında bulunuyordu. Mahmutyazıcıoğlu'na kimliği belirsiz kişi ya da kişiler silahlı saldırı düzenledi.

Saldırı sonrası kanlar içine kalan Mahmutyazıcıoğlu ağır yaralandı, yanında bulunan şoförü ise yaralandı. Olay sonrası saldırıyı düzenleyenler kaçarken durum polis ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu ile şoförüne ilk müdahaleyi yaparak yakında bulunan özel bir hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.

Restoran ve çevresinde güvenlik kameraları incelemeye alınırken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor. Mahmutyazıcıoğlu'nun aracının ise restoran önünde park halinde olduğu görüldü.

Saldırı sonrası yaşananlar bir vatandaşın çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntüler de sağlık ekiplerinin müdahale ettiği görüldü.