Milyonlarca EYT'li bunu merak ediyordu! Can alıcı detay ortaya çıktı: Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir"

Yüz binlerce EYT'linin beklediği sorunun çözümüne dair yeni detaylar ortaya çıkıyor. Hükümetin, çalışma yapıldığına dair açıklamalarıyla gündemdeki sıcaklığını koruyan EYT formülünde yeni ayrıntılar şöyle...

Milyonlarca EYT'li bunu merak ediyordu! Can alıcı detay ortaya çıktı: Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir"

Ankara’da emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin çözüm trafiği hızlandı. EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz aldı.

Milyonlarca EYT'li bunu merak ediyordu! Can alıcı detay ortaya çıktı: Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir" - Resim : 1


"Ne Finlandiya, ne Almanya, kendi modelimizi uygulayacağız"

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) sorununun çözümü için temaslar hızlanırken, Bakan Vedat Bilgin'in "Ne Finlandiya, ne Almanya, kendi modelimizi uygulayacağız" dediği belirtildi.

Milyonlarca EYT'li bunu merak ediyordu! Can alıcı detay ortaya çıktı: Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir" - Resim : 2

Staj detayı
EYT Platformu Üyesi Mehmet Ali Çelik, görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, “EYT içerisinde bulunan, stajından aylık bağlama oranına, doğum borçlanmasından Bağkur prim borçlanmasına kadar bütün konuları anlatarak çözümünü dile getirdik” dedi.

Milyonlarca EYT'li bunu merak ediyordu! Can alıcı detay ortaya çıktı: Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir" - Resim : 3

"Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir"
Bakan Bilgin’in bu konuda 3 milyon kişilik bir mağdur kesimin olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de diğer statülerde olduğunu belirttiğini anlatan Çelik, “Çözüm noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve özellikle bütçe görüşmeleri sonrasında EYT’nin masaya yatırılıp konunun taraflarıyla görüşüldükten sonra çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Aralık ayı içerisinde kesinlikle konunun çözüleceğini dile getirdi. Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir.” dedi.