İşte Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak? Fenerbahçe'nin Ersun Yanal ile yollarını ayırmasının ardından hangi teknik direktörün göreve geleceği merak konusu oldu. Son iddia ise çok çarpıcıydı. Ancak Fenerbahçe iddiayı yalanladı.

Kaynak: TV100.COM

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Ersun Yanal’ın ayrılığından sonra yerine gelecek isim belli oldu. Yerli çalıştırıcı olarak Erol Bulut, yabancı da Niko Kovac isimleri ön plana çıkmıştı. Ancak sürpriz bir isimle anlaşıldı. Fenerbahçe’ye 14 Aralık 2018 tarihinde geri dönen Ersun Yanal, ikinci döneminde beklentileri karşılamayınca kendisiyle yollar ayrıldı. Kadıköy'de kaybedilen Galatasaray derbisinin ardından Antalyaspor deplasmanında bırakılan 2 puan sonrasında 56 yaşında teknik adam ile sarı-lacivertli yönetim karşılıklı anlaştı ve Yanal dönemi sona erdi. Ersun Yanal'ın ayrılığı sonrası gözler yeni teknik direktöre çevrildi. Yönetimin ilk etapta sezon sonuna kadar Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ikilisine takımı emanet etmesi beklenirken sürpriz bir isim açıklandı.

Volkan Demirel - Emre Belözoğlu
En sürpriz karar ise bu yıl emekli edilen Volkan Demirel ile halen takımda oynamaya devam eden Emre Belözoğlu ikilisinin ligin sonuna kadar takımın başında yer alabilecekleri iddiasıydı. Volkan Demirel, geçtiğimiz aylarda teknik direktörülük kursuna başlamıştı. Eğitimini tamamlayan Demirel'in Emre Belözoğlu ile birlikte takımı sezon sonuna kadar yönetebileceği de konuşuluyor.

Tayfun Korkut, Roger Schmidt ya da Bruno Labbadia tercihiyle Alman ekolü ya da Zico&Alex ikilisiyle Brezilya ekolü... Yeni teknik adam seçimi konusunda bu alternatifler de gündemde olsa da yönetim önceliği Türk ekolüne verdi.

Bu sıkıntılı dönemde takımın başına geçmesi için teklif götürülen isim ise kaptan Emre Belözoğlu oldu. Yönetim içerisinde, Emre önderliğinde bir teknik ekip kurulması yönündeki görüş ağırlık kazanınca, 39 yaşındaki futbolcuyla da görüşmeler başladı.