Gümrüğe takılan Rolls-Royce indirimli satılacak

Gümrüğe takılan 4 milyonluk Rolls-Royce markalı otomobil, 3 milyon TL'den e-ihaleyle satılacak.

Kimliği saklı tutulan kişinin belirlenen sürede aracı almaması nedeni ile lüks araç 26 Ağustos tarihinde düzenlenecek e-ihale yöntemiyle satışa sunulacak. 

Gümrüğe takılan yüzlerce araç e-ihale yöntemiyle satışa sunuluyor.Geliri ise devlet kasasına kalıyor. Araçların arasında yer alan 4 milyon TL değerindeki Rolls-Royce markalı otomobil ise göz kamaştırıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü’nde terk edilen, geçici bırakılan ve kaçaktan yakalanan araç sayısında artış yaşanıyor. Gümrük hangarına çekilen yüzlerce araç, belirlenen süre içerisinde teslim alınmadığı için devlete devrediliyor. Araçların arasında lüks otomobillerin de bulunduğu hangar, belirli tarihlerde düzenlenen ihaleyle alıcısını buluyor. Araçların fiyatı, oluşturulan komisyonun belirlediği makul fiyatla ihaleye sunuluyor. Araca alıcı bulunamaz ise bir diğer ihalede yüzde 25, eğer yine alıcı çıkmaz ise bir yüzde 25 indirim daha uygulanarak satışa sunuluyor.

4 milyon değerindeki Rolls-Royce
Hangarda yer alan araçlar arasında en dikkat çekeni ise piyasa değeri 4 milyon TL olan Rolls-Royce markalı otomobil oldu. Bir önceki sahibi gizli tutulan otomobilin M plakalı özel statüdeki otomobil, 26 Ağustos tarihinde düzenlenecek ihaleyle 3 milyon TL’ye satışa sunulacak. Aracın özellikleri arasında en dikkat çekici özelliği ise arka kapısında bulunan şemsiye. Kapıya monte edilen bölümden bir tuşla şemsiye alınabiliyor ve tekrar aynı hazneye koyulabiliyor.