Dizide flaş değişiklik

Halit Ergenç'in başrolünde olduğu Babil dizisi hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Dizinin daha önce Digiturk'ün beIN Connect platformunda seyirciyle buluşacağı açıklanmıştı. beIN Media Group ve Ay Yapım'dan ortak açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM / Birsen Altuntaş

Kadrosunda Türkiye'nin en başarılı oyuncularından olan Halit Ergenç, Ozan Güven, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu, Aslı Enver ve Birce Akalay gibi isimleri barındıran Babil dizisi daha yayına girmeden kanal değiştirdi.

İlk yapılan açıklamada dizinin Digiturk'un internet platformu olan beIN Connect'te seyirciyle buluşacağı belirtilmişti. Tv100'den Birsen Altuntaş'ın edindiği bilgilere göre yapımcı ve yayıncının ortak kararı ile ayrılık gerçekleşti. Gerekçe ise; zamanlama sorunu.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar’ın oturduğu dizi için Star TV ve FOX’la da görüşüldüğü konuşuluyor.

Senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı “Babil” dizisinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor.

beIN Medya ve Ay Yapım'dan ortak açıklama

beIN Media Group ve Ay Yapım olarak aldığımız ortak kararla “Babil” dizisinin beIN Connect Platformunda yayınlanmayacağını bildirmek isteriz. Her iki kuruluş açısından da yayın takvimiyle ilgili değişen zamanlamaların taraflara uymaması sebebiyle yapılan anlaşmayı maalesef karşılıklı olarak sona erdirmiş bulunmaktayız.

beIN Media Group ve Ay Yapım farklı ve yeni projelerde iş birlikteliklerine devam edecektir.