Ne olduysa başını çarptıktan sonra oldu!

Hindistanlı Shyam Lal Yadav'ın, kafasını çarptıktan 5 yıl sonra başında oluşan yara yaklaşık 10 santimlik boynuza benzer oluşuma dönüştü.

Google Haberlere Abone ol

74 yaşındaki Yadav'ın, kafasında çıkan yaklaşık 10 santimlik boynuza benzeyen oluşum, yaklaşık beş yıl önce büyümeye başladı.

Shyam, bu boynuza benzer oluşumun 2014 yılında, başını çarptıktan sonra ilginç şekilde kafasında büyüdüğünü ifade etti.

Yadav, başlangıçta durumun herhangi bir rahatsızlığa neden olmadığını düşünerek ihmal etti. Boynuza benzer oluşum, bu zamana kadar berberi tarafından kontrol altında tutuldu. Oluşumun sertliğinden ve büyümesine artık tahammül edemeyen Shyam, cerrahlardan yardım istedi.

Bu boynuzun kanser öncüsü lezyonlardan Korn Kutanea olduğu üzerinde duruldu. Cerrahlar tarafından vakit kaybetmeden ameliyatla alınması kararı alındı. Shyam'ın ameliyattan önce çekilen fotoğrafları, boynuza benzer oluşumun başının üstünden nasıl yükseldiğini gösterdi.

Cerrahlar, oluşumu çıkarmak için tıraş bıçağı kullandı, tekrarlamasını engellemek için büyümenin kök nedenini araştırmaya başladılar. Shyam, ameliyattan sonra hastanede 10 gün kaldı ve çıkan biyopsi sonuçlarına göre boynuza benzer oluşumun zararsız olduğu belirtildi.