İBB Meclisi'nden geçti! Binlerce sağlık çalışanını ilgilendiriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Ocak Ayı İkinci Toplantısı, Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Sağlık çalışanlarının 30 Haziran'a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanması da oy birliği ile kabul edildi.

Meclis'ten geçti! Binlerce sağlık çalışanına müjde

Meclis toplantısında ilk olarak soru önergeleri dinlenildi. AK Parti Meclis Üyesi Onur Uygun, İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk'ün bir AVM otoparkında parkında, park yeri tartışması sonucunda silah kabzasıyla bir kişi darp etmesi konusunda soru önergesi verdi. Uygun, meclisteki konuşmasında "İstanbul'da bir AVM otoparkında yaşanan ve kamuoyunda büyük bir yankı uyandıran İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk'ün otoparktaki bir vatandaşı silah dipçiğiyle darp etmesi ve çevredeki vatandaşların tepkisi üzerine olay yerinden kaçmasıyla ilgili aşağıdaki sorularımın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından en kısa sürede yazılı olarak tarafıma cevaplanmasını arz ederim" dedi. Soru önergesi oy birliği ile kabul edildi.

 

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım

Sağlık çalışanlarının 6 ay daha toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanması konusu gündeme geldi. Sağlık çalışanlarının 30 Haziran'a kadar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak kullanması oy birliği ile kabul edildi.