İddialara canlı yayında yanıt verdi! Numan Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması geldi: İnşallah katılır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Hür Dava Partisi'nin (HÜDA-PAR) Cumhur İttifakı'na katılacağı yönündeki iddialara ilişkin "Bu ittifakın gelişmesi Türkiye'nin lehine olduğu kanaatindeyiz. İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır" sözlerine yer verdi.

İddialara canlı yayında yanıt verdi! Numan Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması geldi: İnşallah katılır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin görüşmesiyle ilgili "Sayın Bahçeli de Cumhurbaşkanımızı ziyaret ediyor, sayın Cumhurbaşkanımız da iadeyi ziyarette bulunuyor. Görüşmede tabii ki seçim de konuşulmuştur. Türkiye'nin uluslararasında karşılaştığı meseleler de konuşulmuştur. Son derece olumlu, iki parti arasındaki konuları yakınlaştıran görüşme trafiği, iki lider de birbirini nezaket içinde dinleyerek görüşlerini paylaşmıştır. Yeni sistem 50 +1 gerektiriyor. Adı üstünde itifak. Birbirlerine iltihak etmiyorlar. Bizim en büyük avantajımız hangi konularda temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, ortak bir mutabakatla yürüyoruz." ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH DİĞER PARTİLERDEN, HÜDA PAR DA BU İTTİFAKIN İÇERİSİNE KATILIR"
İttifakla ilgili Kurtulmuş "AK Parti ve MHP tabii ki iki ayrı parti. Bu ittifakın gelişmesi Türkiye'nin lehine olduğu kanaatindeyiz. İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır. Cumhur İttifakı olarak bu istikamette yürüyüşümüze devam ederiz. Kıbrıs'ta kapalı Maraş'ın açılması, Karabağ'ın Ermeni işgalinden kurtulmasına Türkiye'nin destek vermesi bu bizim ittifakın ortak paydası. Bu politikalar adestek verecek siyasi partiler tabii ki önemlidir. Bunlar Türkiye'nin milli meseleleridir. TOGG'un açılışı, Türkiye Yüzyılı sadece bir partinin değil, ortak hedefimizdir." sözlerine yer verdi.

"BİRİNCİ TURDA SEÇİMİ BİTİRECEĞİZ"
"Anketler bizim için çok iyi" diyen Kurtulmuş "Özellikle Temmuz'dan sonra sürekli yükselerek devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın oyu partiden yüksek olması zaten kaçınılmazdır. Cumhur İttifakı da Cumhurbaşkanımızı destekleyecekleri için. Biz birinci turda seçimi bitirecek bir sonucu Cumhurbaşkanımızın ulaştığını görüyoruz" ifadelerini kullandı