Prens Selman'a şok!

Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından dünya genelinde imaj düzeltebilmek için çalışmalar yapan Suudi Arabistan veliaht prensi Selman, İngiltere Premier Lig ekibi Newcastle United'ı satın almak istemişti ancak çok dişli bir rakip çıktı.

Google Haberlere Abone ol

İngiltere futboluna yatırım yapmak isteyen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'a ABD'li televizyoncu Henry Mauriss rakip oldu. Newcastle United için 300 milyon sterlin teklif eden Selman'ın rakibi Mauriss, 350 milyon sterlinlik teklifte bulundu.

Amerika'nın en büyük televizyon patronlarından olarak gösterilen Henry Mauriss'in yaklaşık 1 yıldır Newcastle United için görüşmeler yürüttüğü biliniyordu ancak Prens Selman'ın teklifinin yukarısına çıkması herkesi şaşırttı.

Newcastle United'ın sahibi Mike Ashley ile Prens Selman'ın satış konusunda ileri bir safhada oldukları için Henry Mauriss'in şansı az olarak değerlendiriliyor ancak aradaki 50 milyon pound'luk fark akışı değiştirebilir.

Selman'ın teklifine tepki yağdı

Newcastle United'ı almak için görüşmeleri sürdüren Prens Selman'ın İngiltere piyasasına bu şekilde girmesine tepkiler ise sürüyor. Premier Lig'in uluslararası yayın haklarına sahip olan Katar merkezli beIN Sports CEO'su Yousef Al-Obaidly, kulüplere bir mektup yollayarak bu satışa izin vermemelerini istemişti.

Yousef Al-Obaidly mektubunda, dünyanın en büyük korsan yayın platformunun Suudi Arabistan'a ait olduğunu söylemiş ve Prens Selman'a bu satış için onay verilmesi halinde Premier Lig markasının büyük zarar göreceğini ifade etmişti.

Hatice Cengiz de tepki göstermişti

Son olarak İstanbul'da öldürülen Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, İngiltere hükümetine seslenerek Prens Selman'ın bir cinayet azmettiricisi olduğunu söylemişti.

Hatica Cengiz, Prens Selman'ın dünyada bozulan Suudi Arabistan görüntüsünü düzeltmek için milyarlarca para harcayacağını iddia etmiş ve Premier Lig kulüplerini, 'Bu kötü insanı aranıza almayın' sözleriyle uyarmıştı.