Kediyi metrelerce yükseğe fırlattığı videoyu sosyal medyadan paylaştı

İstanbul Arnavutköy'de bir sitenin bahçesinde çekilen görüntüler şoke etti. 18 yaş altı küçüklerin olduğu gruptan bir kişi, eline aldığı kediyi metrelerce yükseğe fırlattı. O anları kayıt altına alan çocuklar, bu görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşınca tepki yağdı.

Kaynak: DHA

Karaburun Mahallesi'nde site bahçesinde iki gün önce akşam saatlerinde yaşanan olayda, yaşları 18'den küçük bir grup, kediye adete işkence etti. Gruptakilerden M.A. eline aldığı kediyi havaya fırlattı.

Kedinin yere düşmesini izleyerek eğlenen gruptakiler, o anları cep telefonu kamerasına kaydedip, görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. Görüntüleri görerek tepki gösterenlerin ihbarı ve Arnavutköy İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin şikayeti üzerine Karaburun'da gözaltına alınan M.A.'nın Durusu Karakol Komutanlığı'nda ifadesi alındı. M.A. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

"Yaşanan bu olay bir istisna"

Site sakini Rüstem Çelik, "Bu bir istisna. Buradaki bütün çocukları tanıyorum ama o çocuğu tanımıyorum. Muhtemelen misafir olarak buraya gelmiştir. Sitenin içerisindeki kişiler kedileri çok seviyor ve onlarla birlikte yaşıyor. Bu bir istisna" dedi.

"Böyle bir eğlence olur mu, çok yazık" 

Mahalleli Yunus Akar ise, "Bu vahşet, bu aileden kaynaklı. Ailede sorun yoksa, çocuk yapmaz bunu. Karaburun'da böyle bir şey olduğu için ben üzüldüm. Böyle bir eğlence olur mu, çok yazık" diye konuştu.