İstanbul'da yola çıkacaklar dikkat! Yoğunluk şimdiden yüzde 80'e dayandı!

İstanbul, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından pazartesi gününe yine çok yoğun başladı. İBB trafik yoğunluğu haritası yüzde 80'in üzerini görürken, akşam saatine doğru trafiğin yüzde 85 yoğunluğa ulaşması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Hafta sonu tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından her pazartesi yaşanan trafik yoğunluğu bu pazartesi İstanbul'da zirveye çıktı. Sabah yaşanan yoğunluğunun normalde öğle saatlerinde düştüğü İstanbul'da bugün trafik yoğunluğu yüzde 75'in altına inmedi.

Saat 17.00'den sonra özellikle İstanbul'un ana arterlerinde trafiğin yoğunlaşarak yüzde 85'e ulaşması beklenirken, saat 16.20'de yoğunluk yüzde 76 olarak ölçüldü.

Yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 22 Ocak Cuma günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

İstanbul'da kısıtlama sonrası ilk iş gününde, sabah saatlerinden itibaren trafik yoğunlaştı. Yağmurun da etkisiyle artan trafik yoğunluğu, Avrupa Yakası'nda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu başta olmak üzere kentin ana arterlerinde sürüyor.

Anadolu Yakası'nda da Bağdat Caddesi'nin Bostancı'dan Göztepe'ye kadar olan kısmı, D-100 Karayolunun Göztepe Kartal arasında kalan kısmı, TEM Otoyolu'nda da Sultanbeyli Çamlıca gişeler arası, Şile Otoyolu Üsküdar yönü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün girişinde de trafiğin yoğun olduğu gözlendi.

Yoğunluk yüzde 76

İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik yoğunluk haritasına göre zaman zaman yüzde 80'in üzerine çıkan trafik yoğunluğu saat 16.20'de yüzde 76 olarak ölçüldü.