İstanbul'un göbeğinde şaşkına çeviren olay! Marketten yanlış kişiyi kaçırmaya çalıştılar

İstanbul Eyüpsultan'da şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Almanya'dan gelen iş insanını kaçırmak isteyen şahıslar, market çıkışında yanlış kişiyi kaçırma girişiminde bulundu. Durumu fark eden şüpheliler, şahıstan özür dileyerek serbest bıraktı. Şüpheliler daha sonra marketten çıkan iş insanını kaçırdı.

Eyüpsultan'da Almanya'dan gelen iş insanı Zeki Oğuz yerine marketten çıkan başka birini kaçırma girişiminde bulunan şüpheliler, kaçırmaya çalıştıkları kişinin başkası olduğunu fark edince özür diledi. Şüpheliler daha sonra Zeki Oğuz'ı kaçırdı.

Almanya'da yaşayan ve Taksim'de bir restoran ortağı olduğu öğrenilen iş insanı Zeki Oğuz, geçtiğimiz hafta İstanbul'a geldi. Oğuz İstanbul'a geldikten sonra en son Eyüpsultan Kemerburgaz'da görüldükten sonra ortadan kayboldu. Oğuz'a ulaşamayan arkadaşı durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine ekipler Oğuz'un bulunabileceği yerlerde güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Ekipler inceledikleri görüntülerde Oğuz'un Kemerburgaz'da bulunan bir markette alışveriş yaptıktan sonra kaçırıldığını tespit etti. Polis, Oğuz'u bulabilmek için çalışmalarını sürdürürken güvenlik kamerasına yansıyan detay dikkat çekti.

Görüntülerde, bir minibüsle gelen şüpheliler market önünde bir kişinin etrafını sararak kaçırmak istedi. Ancak bu kişinin Zeki Oğuz olmadığını fark eden şüpheliler özür dileyip serbest bıraktı. Zeki Oğuz'un marketten çıkmasıyla birlikte şüpheliler, Oğuz'u araçlarına bindirdikten sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.