İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Ben de yardım yapmıştım, parama el konuldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener belediyelerin yardım kampanyalarının durdurulmasına tepki gösterdi. Akşener, "Ben de 3 emekli maaşımı Ankara'ya, 3 maaşımı da İstanbul'a bağışlamıştım, parama el konuldu biliyor musunuz?" diye konuştu.

Akşener: Yardım yapmıştım, parama el konuldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir tv programında, belediyelerin yardım kampanyasının durdurulmasına tepki gösterdi. 

"Parama el konuldu"

"Ekrem İmamoğlu şeytan kovalamaktan namaza vakit bulamıyor" diyen Akşener, "Bütün dikkat İstanbul Belediyesi'nin üzerinde. Ne travmaymış atlatılamadı gitti. Ne zormuş. Azıcık nefes almaya fırsat tanısın onların büyükleri. Kafayı kaldırdığında çekiç vuruluyor" ifadelerini kullandı.

Başarısız olunsun diye her şeyin yapıldığını belirten Akşener, "Bu millete, İstanbulluya ayıptır. Biz salgınla can pazarındayız. Yarım talebiyle, bağış alma hakları var belediyelerin. Ben de 3 emekli maaşımı Ankara'ya, 3 İstanbul'a bağılamıştım, parama el konuldu biliyor musunuz?" diye konuştu.

"Hastane yapılmasına karşıyız diye bir şey yok"

"Şehir hastaneleri önemli deniyor, bununla ilgili fikriniz değişti mi?" sorusuna Akşener, "Hayır değişmedi. Sağlık Bakanı ifade etmişti, 'Bundan sonra biz yapacağız' diye. Şehir hastanelerini İngiltere önce yaptı. Ekonomisini göçertince vazgeçti. Hastane yapmayın diyen yok ki. Yatak sayısı artsın, ama siz hasta garantili yapıyorsunuz. Kütahya'da havaalanı var, uçak inmiyor doğru dürüst ve biz onun parasını ödeyeceğiz. Şehir hastaneleri de benzeri. Epey ödeceğiz. Benim fikrim değişmedi. Hastane yapılmasına karşıyız diye bir şey yok" yanıtını verdi.