Emekli öğretmene korkunç infaz

İzmir'in Foça ilçesinde emekli öğretmen Tevfik Y, elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlanmış, tüfekle öldürülmüş halde bulundu. İşte korkunç olayın detayları...

Emekli öğretmene korkunç infaz

İzmir'in Foça ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde 1,5 kilometre mesafede bulunan zeytinlik bahçesindeki 2 katlı evinde kalan emekli öğretmen Tevfik Y'den (64) haber alamayan yakınları, durumu bölgede oturan arkadaşlarına bildirdi.

Eve giden arkadaşları Tevfik Y'i kanepede hareketsiz halde buldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi.

Soruşturma başlatıldı

Tevfik Y'nin elleri ve ayaklarının plastik kelepçe ile bağlandığı ve av tüfeğiyle göğsünden vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Tevfik Y'a ait otomobilin de gasbedildiğini değerlendiren jandarma ekipleri, geniş çaplı araştırma başlattı.

Tevfik Y'nin cesedi, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Tevfik Y'nin İzmir'in Karşıyaka ilçesinde eşiyle yaşadığı, zaman zaman Yeniköy Mahallesi'ndeki evinde kaldığı öğrenildi.