Kaderimin Oyunu'nun Asiye’si Öykü Karayel kimdir? Öykü Karayel kaç yaşında, nereli?

Öykü Karayel; Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın başrollerini paylaştığı Kaderimin Oyunu dizisi yayın hayatına başlıyor. Ünlü oyuncu Öykü Karayel dizide Asiye rolüne hayat verecek. Kaderimin Oyunu'nun Asiye’si Öykü Karayel kimdir?

Kaderimin Oyunu'nun Asiye’si Öykü Karayel kimdir?

Star’ın yeni dizisi ‘Kaderimin Oyunu’nun 3 Aralık Cuma günü başlıyor. Başrollerinde; Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın yer aldığı dizide Asiye karakterini canlandıran Öykü Karayel’ın hayatı merak edildi.

Netflix dizisi Bir Başkadır’da Meryem karakteriyle büyük beğen, toplamıştı. 2018 yılında şarkıcı Can Bonomo ile dünyaevine giren Öykü Karayel, Kaderimin Oyunu dizisinde Asiye rolüne hayat verecek. Peki, Kaderimin Oyunu'nun Asiye’si Öykü Karayel kimdir? Ünlü şarkıcı Can Bonomo’nun eşi Öykü Karayel kaç yaşında, nereli?

 

ÖYKÜ KARAYEL KİMDİR?

1990 yılında İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. İkiz kardeşi vardır. Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi.

Henüz konservatuvar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katıldı ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazandı.

İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başardı.

Performansıyla önce senarist Ece Yörenç'in ardından da yapımcı Kerem Çatay'ın ilgisini çekip 20 yaşında oyuncu olmuştur.

Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır. 2014 yılındaki ilk oyunu Moda Sahnesinde Katil Joe ile seyircilerin karşısına çıkıyor.

Kara Para Aşk adlı tv dizisine 30. bölüm ile dahil olmuş ve dizide İpek karakterini canlandırmıştır. Karayel 2018 yılında şarkıcı Can Bonomo ile dünyaevine girmiştir.