Kaderimin Oyunu'nun Cemal’i Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında, nereli?

Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın başrollerini paylaştığı Kaderimin Oyunu dizisi yayın hayatına başlıyor. Son olarak Hercai dizisinde Ebru Şahin ile başrolü paylaşan üStar’nlü oyuncu Akın Akınözü dizide Cemal rolüne hayat verecek. Kaderimin Oyunu'nun Cemal’i Akın Akınözü kimdir?

Kaderimin Oyunu'nun Cemal’i Akın Akınözü kimdir?

Star’ın yeni dizisi ‘Kaderimin Oyunu’nun 3 Aralık Cuma günü başlıyor. Başrollerinde; Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın yer aldığı dizide Cemal karakterini canlandıran Akın Akınözü’ün hayatı merak edildi.

Ünlü oyuncu Akın Akınözü, Ebru Şahin ile Hercai dizisinin başrolünü paylaşmıştı. Hercai dizisinde Miran karakterine hayat veren Akınözü, oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştı.

Ünlü oyuncu Akın Akınözü bu kez Kaderminin Oyunu dizisiyle ekranlara geliyor. Peki, Kaderimin Oyunu'nun Cemal’i Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında, nereli?

 

AKIN AKINÖZÜ KİMDİR?

Akın Akınözü, 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında eğitimini tamamlayıp, oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

2014 yılında Azrail sinema filmi ile kariyerine adım atmıştır.


2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy göstermiş daha sonra ise Arkadaşlar İyidir dizisinde rol almıştır.

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde Miran karakterine hayat veren Akın Akınözü 1.80 metre boyunda, 76 kilo ve Oğlak burcudur.

Akın Akınözü’nün rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Hercai (Miran) (TV Dizisi)
2017-2018 – Aslan Ailem (Murat) (TV Dizisi)


2017 – Payitaht Abdülhamid (Ömer) (TV Dizisi)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus) (TV Dizisi)


2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İvan/Ali) (TV Dizisi)
2014 – Azrail (Sinema Filmi)