Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak! Kontenjanlar ve branş dağılımı belli oldu! ÖSYM tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte kadro dağılımı!

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 yeni personel alımı yapacak! Branş dağılımı belli oldu. Açıklamayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı. Bakan Koca, “Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir.” dedi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlıyor? Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ne? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak! Kontenjanlar ve branş dağılımı belli oldu! ÖSYM tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte kadro dağılımı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu! 42 bin 500 personel alınacak. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, alınacak personelin kadro dağılımını açıkladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU!

Sağlık Bakanlığı personel alımında kadro dağılımı belli oldu. 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecek.

BAKAN KOCA PERSONEL ALIMINI DUYURDU!

Bakan Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir. Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42.500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun.”

2023 SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. Bugün ya da bu hafta içinde ÖSYM ve İŞKUR’da ilana çıkması bekleniyor.