Kar haberini alan belediye ekipleri fasulye kazanını yaktı! Görevliler hemen sokağa çıktı

Şanlıurfa’da Meteoroloji kaynaklarından yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkili olacağı yönünde bilgi alan belediye ekipleri, fasulye kazanlarını yaktıktan sonra sokakta yaşayan vatandaşları tek tek toplayarak sıcak bir bölgeye yerleştirdi.

Kar haberini alan belediye ekipleri fasulye kazanını yaktı! Görevliler hemen sokağa çıktı

Türkiye, soğuk hava dalgasının altına girdi. İmkanı olan vatandaşlar evlerinde bu günleri atlatmaya çalışırken, sokakta yaşayan vatandaşlar için de zor günler başladı. Fakat çeşitli illerimizden konuyla ilgili güzel haberler gelmeye başladı. 

EVSİZ OLAN VATANDAŞLARIN YARDIMINA KOŞTULAR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, gelen ihbarlar doğrultusunda evsiz olan vatandaşların yardımına koştu. Zabıta ekipleri, evi olmadığı için sokakta yaşayan 7 vatandaşı bulundukları yerden zabıta araçlarıyla alarak önceden belirlenen misafirhaneye yerleştirdi.

Kar haberini alan belediye ekipleri fasulye kazanını yaktı! Görevliler hemen sokağa çıktı - Resim : 1

Zabıta tarafından getirilen evsiz vatandaşlar, ayrı ayrı odalara yerleştirildi. Kış gününde soğukta kalan vatandaşların ihtiyaçlarını gideren Şanlıurfa Belediyesi, kimsesiz vatandaşlara sıcak bir ortam oluşturdu.

3 ÖĞÜN SICAK YEMEK VERİLECEK 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin misafirhanesine getirilen vatandaşlara buradaki görevliler tarafından hazırlanan sıcak yemek ikram edildi. Misafirhanede kalan 7 vatandaşın tüm ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Misafirhaneye yerleştirilen vatandaşlara 3 öğün sıcak yemek ikramı yapılıyor.

Kar haberini alan belediye ekipleri fasulye kazanını yaktı! Görevliler hemen sokağa çıktı - Resim : 2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin misafirhanesine getirilen vatandaşlar, ‘’Dışarıda soğukta kalıyorduk. Zabıta ekipleri tarafından buraya yerleştirildik. Bizleri sıcak bir ortama kavuşturdular. Sıcak yemek ve ihtiyaçlarımız karşılandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyoruz’’ dediler.

Şanlıurfa büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara çağrıda bulunarak sokakta kalan vatandaşların bilgilerini iletişim merkezi olan Alo 153 bildirmelerini istedi.