Kargodan mesaj: Gönderiniz HDP PKK'ya teslim edildi

Batman'dan Ankara'daki HDP Genel Merkezi'ne bazı evrakları kargoyla gönderen Reşat Akıncı'ya MNG Kargo tarafından 'Gönderiniz HDP PKK'ya teslim edilmiştir' mesajı gönderildi. MNG Kargo ise "çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur" açıklaması yaptı.

Google Haberlere Abone ol

31 Mart’ta HDP'den belediye meclis üyesi seçilen ve KHK ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Reşat Akıncı, parti genel merkezine MNG Kargo ile evrak gönderdi.

Akıncı’ya MNG Kargo’dan gönderdiği evrakların parti genel merkezine ulaşması aşamasında üç kez mesaj geldi. Reşat Akıncı’ya kargo şirketi tarafından gönderilen son mesajda ise “Gönderiniz 06/05/2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’ya teslim edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Mesajı ilk gördüğünde şoke olduğunu belirten Akıncı, “Ankara yolu üzerinde olduğum için kargoyu aramadım. Parti genel merkezine geldiğimde partimin hukuk komisyonu ile konuyu paylaştım” dedi.

"HDP illegalize ediliyor"

Akıncı, şirketin neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj attığının sorgulanması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“HDP Türkiye’nin 3’üncü büyük partisi. Milyonlardan oy alıyor. Ama iktidar tarafından sürekli illegalize edildiği için bazıları bunlardan kendine iş çıkarıyor. Demek ki onlar da iktidar gibi düşünüyorlar. Onların işi kargo taşımak, halka hizmet etmek. Onların işi siyasi fikirleriyle hareket edip, böyle partiyi töhmet altında bırakmak değil.”

MNG Kargo'dan açıklama

MNG Kargo, konunun basına yansımasının ardından bir açıklama yaptı. Mesajların içeriğine kuryenin müdahale edebildiği belirtilen açıklamada "Çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur." ifadeleri yer aldı.

MNG açıklamasında olayla ilgili şöyle denildi; "Geçtiğimiz günlerde MNG Kargo tarafından alıcı müşterisine gönderilen teslimat bilgilendirme mesajı sosyal medyada yer almıştır.

MNG Kargo olarak tüm Türkiye’ye 10 bin kişilik bir ekiple hizmet eden bir markayız. MNG Kargo kullanıcılarına teslimatlarıyla ilgili ulaşan bu mesajlar, kuryelerin el terminallerinden gitmektedir ve hazır şablon mesaj, kuryenin içeriği değiştirmesiyle özelleşebilmektedir. Bu bağlamda çalışanlar, kendi eylemlerinden sorumludur.

Öncelikle, tüm Türkiye’de her kesimden müşterimize hizmet veren kurumumuzun tek önceliği müşterilerine kaliteli hizmet vermek olup herhangi bir siyasi görüşe taraf olmadığını vurgularız. Ortaya çıkan bu durumdan duyduğumuz rahatsızlık sebebiyle şirket olarak konu haber sitelerinde yer almadan önce süreç hakkında inceleme başlattığımızı belirtmek isteriz."