Kayseri Şehir Hastanesi'nde Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan, koronavirüse yakalanan babası için de mücadele ediyor

Kayseri Şehir Hastanesi'nde Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan, koronavirüse yakalanan babası için de mücadele ediyor, gece yanında nöbet tutuyor. Babasına moral veren doktorun bazen 'Yoksa babam da avucumuzdan kayıp gideceklerden birisi mi olacak?' sorusu yürek yakıyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Kayseri Şehir Hastanesi'nde Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan, koronavirüs hastalarının yanı sıra virüse yakalanan babası için de mücadele ediyor, gece yanında nöbet tutuyor. Babasına moral veren doktorun kendi içinde sorduğu soru duyanların yüreğini yakıyor.

Emekli öğretmen Süleyman Kalkan, 3 hafta önce yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle oğlu Genel Cerrahi Uzmanı ve pandemi yoğun bakım sorumlusu Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan’ın görev yaptığı Şehir Hastanesi’ne başvurdu. Kalkan'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Tedaviye alınan Süleyman Kalkan, durumunun ağırlaşması üzerine, oğlunun görev yaptığı pandemi servisinde yoğun bakım ünitesine yatırıldı. 

Uzman Dr. Mehmet Seyhan Kalkan, aralarında babasının da bulunduğu koronavirüs hastalarını iyileştirmek için yoğun mücadele veriyor. Dr. Kalkan, koronavirüs hastalarının hem tedavisiyle ilgileniyor hem de babasının başında gece boyunca nöbet tutuyor.

O soru yürekleri dağladı: Yoksa babam da mı virüsten ölücek 

Kalkan, "Babama, 'Ben şu zamana kadar yüzlerce koronavirüslü hastaya baktım. Allah şükürler olsun yüzlerce tedavi ettiklerimiz oldu. Sen de onlardan birisi olacaksın' diyerek moral veriyorum. Bu babama söylediğim söz. İçimden bazen 'Yoksa babam da avucumuzdan kayıp gideceklerden birisi mi olacak?' diye de düşünüyorum" sözlerini kullandı.

Kalkan,  "Biz evladız, sağlıkçıyız. Bu vazife bize düşüyor. Doktor olunca babamıza hizmet edeceğiz, bütün hastalara da hizmet edeceğiz. Bu bizim vazifemiz." dedi.

 

 

"Babam 'Öleceksem de koronavirüsten ölmesem' diyen biri"

Mehmet Seyhan Kalkan, "Babam çok dikkatli ve titiz biridir. Babam 'Öleceksem de koronavirüsten ölmesem' diyen biridir. İnşallah hem babamı hem de diğer yoğun bakımda yatanları bu hastalıklar kurtarabiliriz, iyileştirebiliriz" diye konuştu.