Kayseri'de otobüs durağında tacize hapis cezası

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde otobüs durağında cinsel ilişki teklifi ile taciz den yargılanan 33 yaşındaki şahır 8 ay hapis cezası aldı. Mahkeme suça meyilli olduğu gerekçesiyle indirim uygulamadı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Kayseri’de otobüs durağında bekleyen N.B. isimli kadına cinsel ilişkiye girme teklifinde bulunarak sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan A.Y., yargılandığı mahkemede emsal niteliğinde bir karar çıktı. Yargıtayın 8 ay hapis cezası verdiği sanık suça meyilli olduğu gerekçesiyle indirim de alamadı.

Edinilen bilgiye göre; Melikgazi ilçesinde 6 Nisan günü otobüs durağında bekleyen N.B. isimli kadın, daha önce de sürekli kendisini taciz ettiğini öne sürdüğü A.Y. ile karşılaştı. A.Y., iddiaya göre N.B.’ye cinsel ilişki teklifinde bulundu. N.B.’nin şikayeti üzerine A.Y. hakkında ‘Cinsel taciz’ suçlamasıyla dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında N.B. ile sanık A.Y. salonda hazır bulundu.

Sanık A.Y., “Otobüsten indim. Nişanlım ile tartıştım. Kendi kendime küfrediyordum. Mağdur ile yan yana geldik. Beni yanlış anladı. Suçlamayı kabul etmiyorum” diye kendisini savundu.

Şikayetçi olduğunu belirten N.B. ise, “İşe gidiyordum. Bana dönerek ahlaksız sözü söyledi. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme Hakimi Birol Küçük, sanık A.Y.’yi, ‘Cinsel taciz’ suçundan 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın suça meyilli olduğu gerekçesiyle cezasına hiçbir indirim maddesi uygulamadı.