Kılıçdaroğlu'ndan 'değişim' mesajı! "Genel başkanlık kimseye altın tabakta sunulmaz"

CHP'de seçim sonrası başlayan 'değişim' tartışmaları kaldığı yerden devam ediyor. "Ekrem İmamoğlu’nu CHP genel başkanlığı için yeterli görmüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP, hiç kimseye altın tabak içinde genel başkanlığı sunmaz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'değişim' mesajı! "Genel başkanlık kimseye altın tabakta sunulmaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partide devam eden 'değişim' tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

"Genel başkanların, değişime karşı olması kabul edilemez." diyen Kılıçdaroğlu, "Ekrem İmamoğlu’nu CHP genel başkanlığı için yeterli görmüyor musunuz?" sorusuna da yanıt verdi.

"CHP, genel başkanını kurultaylarında seçer. Adaylar çıkar ve yarışırlar. CHP, hiç kimseye altın tabak içinde genel başkanlığı sunmaz. CHP kurultaylarında genel başkanların yaşından ziyade birikimine, çalışkanlığına, halkla ilişkilerine bakılır. Ekrem Bey de dahil olmak üzere elbette her CHP'li, CHP'ye genel başkan adayı olabilir. Bunda hiçbir tereddüdüm yok." diyen Kılıçdaroğlu, Serbestiyet yazarlarının sorularını yanıtladı.

Değişim tartışmasının kişiler üzerinden yürütülmesinin doğru olmadığını belirten CHP Genel Başkanı, "Kişiler elbette değişimin öncülüğünü yapar. Ancak kişilerden daha önemli olan, değişimin felsefesi ve amacıdır. Değişim tartışmasının öncüleri olan bizler, değişimin felsefesini ve amacını ortaya koymalıyız." diye konuştu.

Bir kez daha değişimin önünde durmayacağına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, CHP’de genel başkan da değişebilir; değişmiştir de. Öncelikle yanıtlanması gereken soru şu: “Hangi değişim?” Değişimler ileriye dönük olmalı." değerlendirmesinde bulundu.