Provokatif paylaşımlara gözaltı

Sosyal medya hesabından provokatif korona virüs paylaşımda bulunan Zekeriya Atak gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.. Atak daha önce Zuhal Topal'ın sunduğu izdivaç programı ile adını duyurmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada korona virüs nedeniyle provokatif paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatmıştı. 93 şüpheliden 19'u gözaltına alınmış, diğerleri için işlemlerin devam ettiği bildirilmişti.

Geçen iki günlük süre kapsamında gözaltılar devam ediyor. Muş'ta iki kişinin gözaltına alınmasının ardından Kahramanmaraş'ta da bir gözaltı gerçekleşti. Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim olan Zekeriya Atak, gözatlına alınırken gazetecilere gülerek poz verdi.

Daha önce Zuhal Topal tarafından özel bir televizyon kanalında hazırlanıp sunulan izdivaç programına katılan Atak, sosyal medya hesabından "Son dakika: Kahramanmaraş'ta Yenişehir Devlet Hastanesi'nde corona virüs şüphesiyle bakılan 2 hastanın sonucu pozitif çıktı" şeklinde bir paylaşım yapınca Güvenlik şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Adliye öncesi sağlık kontrolünden geçirildiği hastanede rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve gülerek gazetecilere poz veren Atak, "2 tane corona virüs çıktı' dedik, suç mu?" dedi. Atak, emniyetteki işlemlerinin ardından 'Halk arasında korku ve panik yaratmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

İzdivaç programıyla tanınmıştı

Zekeriya Atak, 2016'nın Şubat ayında Zuhal Topal'ın özel bir televizyon kanalında sunduğu izdivaç programıyla tanınmıştı. Atak, olayla ilgili sosyal medyada yayınladığı bir videoda şarkıcı Seda Sayan ve eski erkek arkadaşı Erkan Çelik'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 1800 lira idari para cezasına çarptırılmıştı. Bunun dışında Zekeriya Atak hakkında 'Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız' diyerek stüdyoyu terk etmesi nedeniyle Zuhal Topal tarafından tazminat davası açılmış, dava sonunda Atak'ın Topal'a 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verilmişti.

Serbest bırakıldı

Adliyeye sevk edilen Z.A, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince serbest bırakıldı.

Bu arada, sosyal medya hesabından asılsız paylaşım yaptığı iddiasıyla K.A. adlı bir kişi hakkında da adli işlem yapıldığı öğrenildi.

Muş'ta iki gözaltı

Muş'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili sosyal medya hesaplarında provokasyon paylaşım yaptıkları gerekçesiyle 2 kişi gözaltına alındı.

Mevcut gözaltılarla birlikte provokatif korona virüs paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan kişi sayısı 22 oldu.